LIVE Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός: 1 – 6

Σε εξέλιξη ο αγώνας της Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στον Ολυμπιακό για τη ρεβάνς της φάσης των «16» του Conference League.

Στο 10′ λεπτό ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ. Παρότι ήταν εκτός ισορροπίας στα όρια της περιοχής, ο Μισπάτι δεν κατάφερε να αποκρούσει το ξαφνικό σουτ του Ποντένσε και με τη βοήθεια του δοκαριού, έκανε το 0-1.

Στο 36′ ο Ποντένσε έκλεψε την μπάλα, έβγαλε εντυπωσιακή μπαλιά στον Φορτούνη, εκείνος έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε τον αντίπαλο πορτιέρε για το 0-2.

Στο 3’ λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Ποντένσε έκανε εξαιρετική σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ελ Καμπί από κοντά έκανε το 0-3.

Δίχτυα για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ βρήκε ο Εράν Ζαχάβι, με τον 36χρονο να σκοράρει με πέναλτι, μειώνοντας έτσι το σκορ σε 3-1.

Μετά από σέντρα του Ορτέγκα ο Ελ Κααμπί πέτυχε δεύτερο γκολ στο ματς και το 4ο του Ολυμπιακού κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβίβ (4-1) με αδιανόητο ψαλιδάκι στο 65ο λεπτό.

Στο τρίτο λεπτό της ημίωρης παράτασης ο Ολυμπιακός μπαίνει σε σκορ πρόκρισης, αφού ο Γιόβετις έκανε το 1-5.

Ο Μασούρας βγήκε σε θέση τετ α τετ, πέρασε τον τερματοφύλακα της Μακάμπι και από πλάγια θέση πάσαρε στον Ελ Αραμπί, ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 1-6