Επικίνδυνος διαιτητής τίναξε στον αέρα παιχνίδι στην Πορτογαλία – ΒΙΝΤΕΟ

Σε παιχνίδι της Γ’ κατηγορίας της Πορτογαλίας, ο Λουίς Ρεφόρσο έδωσε… ρεσιτάλ διαιτησίας. Οι αποφάσεις του ήταν τόσο εξοργιστικές, που ο τερματοφύλακας έχει τρελαθεί όπως φαίνεται από τις αντιδράσεις του. Το απίστευτο περιστατικό έγινε στο 64′ της αναμέτρησης, με το σκορ στο 0-1. Ο διαιτητής είδε πέναλτι και αποβολή υπέρ των γηπεδούχων, αλλά ο παίκτης της Τορέενσε δεν μπόρεσε να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Ο διαιτητής όμως αποφάσισε να δώσει επανάληψη! Στη δεύτερη εκτέλεση, ο ίδιος παίκτης είδε τον τερματοφύλακα να αποκρούει και να πανηγυρίζει έξαλλα! Ωστόσο, ο ρέφερι έδωσε εκ νέου επανάληψη και κίτρινη σε παίκτη της Ανάδια (με τη δικαιολογία πως μπήκε γρήγορα στη μεγάλη περιοχή). Με την… τρίτη, ο παίκτης της Τορέενσε κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τελικά, το ματς έληξε 2-1 υπέρ των γηπεδούχων, ενώ πορτογαλική ομοσπονδία αντέδρασε και έθεσε τον διαιτητή εκτός πινάκων!