Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας
10:45 Eurosport – Παγκόσμιο πρωτάθλημα σλάλομ κωπαλασίας- Πράγα
10:50 OTE Sport 2 – MotoGP: Σαν Μαρίνο Ελεύθερα δοκιμαστικά 3
12:30 Eurosport Ευρωπαϊκό -πρωτάθλημα ράλι 1η μέρα – Πολωνία
13:00 Eurosport 2 Καουασάκι-Χιροσίμα – Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Ιαπωνίας
13:30 Eurosport Παγκόσμιο πρωτάθλημα σλάλομ κωπηλασίας – Πράγα
14:00 OTE Sport 4 Σαντχάουζεν–Κάιζερσλαουτερν – Bundesliga 2
14:25 OTE Sport 2 – MotoGP: Σαν Μαρίνο – Ελεύθερα δοκιμαστικά 4
14:45 Action 24 – Βόλγκα-Σπαρτάκ Μόσχας – Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Ρωσίας
14:45 OTE Sport 1 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Κρίσταλ Πάλας – Premier League
15:00 Eurosport World Series by Renault – 1η κούρσα, Βουλγαρία
15:05 OTE Sport 2 – MotoGP: Σαν Μαρίνο – Κατατακτήριες δοκιμές
15:30 OTE Sport 3 – Κροατία-Ιταλία – Ευρωμπάσκετ
16:00 Novasports 2 & HD – Παναιτωλικός-Εργοτέλης Superleague
16:30 Eurosport 2 – Παγκόσμιο πρωτάθλημα σλάλομ κωπήλασίας Πράγα
16:30 OTE Sport 4 – Μπάγερ Λεβερκούζεν-Βόλφσμπουργκ -Bundesliga
16:30 OTE Sport 2 – Μπάγερν Μονάχου-Ανόβερο Bundesliga
17:00 Eurosport – Ποδηλατικός Γύρος της Ισπανίας Aviles – Alto de Angliru
17:00 OTE Sport 5 – Ατλέτικο Μαδρίτης-Αλμερία – Primera Division
17:00 OTE Sport 1 Στόουκ-Μάντσεστερ Σίτι – Premier League
18:00 Novasports 4 – Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών – Μικρός τελικός
18:00 Novasports 3 Απόλλων Πατρών–Ρέθυμνο – Διεθνές τουρνουά μπάσκετ Patras Cup – 1ος ημιτελικός
18:15 Novasports 1 & HD1- Βέροια-ΠΑΟΚ – Superleague
18:45 OTE Sport 3 – Ισπανία-Φινλανδία – Ευρωμπάσκετ
19:00 Eurosport – Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ράλι – 1η μέρα, Πολωνία
19:00 Action 24 – Άντερλεχτ-Μαλίν – Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Βελγίου
19:00 OTE Sport 5 – Λεβάντε-Ρεάλ Σοσιεδάδ – Primera Division
19:00 OTE Sport 2 – Ίντερ-Γιουβέντους – Serie A
19:00 Novasports 7 – FIG World Cup Series Ενόργανης Γυμναστικής, Όσιγιεκ – 1η μέρα
19:30 OTE Sport 4 – Ντόρτμουντ-Αμβούργο – Bundesliga
19:30 OTE Sport 1 – Έβερτον-Τσέλσι – Premier League
20:00 Eurosport – Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Speedway, Κροατία
20:00 Novasports 3 Ολυμπιακός-Μοντεγκρανάρο – Διεθνές τουρνουά μπάσκετ Patras Cup – 2ος ημιτελικός
20:30 Novasports 2 & HD2 – Ολυμπιακός-Ξάνθη – Superleague
21:00 Eurosport 2 – Μίσιγκαν-Γιάνγκσταουν Στέιτ NCAA Big Ten –
21:00 OTE Sport 2 – Μπαρτσελόνα-Σεβίλλη – Primera Division
21:00 Novasports 4 – Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών – Τελικός
21:45 Action 24 – Τβέντε-Αϊντχόφεν – Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Ολλανδίας
21:45 OTE Sport 5 – Νάπολι–Αταλάντα – Serie A
21:45 OTE Sport 1 – Τορίνο-Μίλαν – Serie A
22:00 ANT1 & OTE Sport 3 – Ελλάδα-Σλοβενία – Ευρωμπάσκετ
23:00 OTE Sport 2 – Βιγιαρεάλ-Ρεάλ Μαδρίτης – Primera Division