Άνετη επικράτηση του Φέντερερ

Ο Ρότζερ Φέντερερ επικράτησε πολύ άνετα 3-0 σετ (6-3, 6-2, 6-1) του Κάρλος Μπέρλοκ και πέρασε στο τρίτο γύρο του US Open.

Ο «βασιλιάς» χρειάστηκε μόλις μία ώρα και 37 λεπτά για να κάμψει την αντίσταση του Αργεντινού, ενώ όσο περνούσε η ώρα, όλο κι αυξανόταν η απόδοση του.

Ήταν άκρως επιθετικός, είχε συνολικά 37 winners έναντι 17, ενώ σε μερικά διαστήματα του αγώνα έδειξε πραγματικά την κλάση και τη διαφορά από τον αντίπαλό του.

Στην επόμενη φάση του αμερικανικού Grand Slam θα αγωνιστεί με τον Μαναρίνο, που πέταξε εκτός συνέχειας τον γηπεδούχο Κουέρι.

Ο Ναδάλ αγωνίζεται κόντρα στον Ντα Σίλβα. Σχετικά εύκολα νίκησε στα τέσσερα σετ τον Μπαουτίστα ο Φερέρ και συνεχίζει εξίσου την πορεία του στο τελευταίο major της χρονιάς.

ΠΗΓΗ: sport-fm.gr