• Το πανόραμα του Nations League

    12:14 πμ, Κυριακή 18 Νοε 2018 12:14 πμ, Κυριακή 18 Νοε 2018

    Το αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 5ης αγωνιστικής του Nations League:

    LEAGUE A

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ολλανδία-Γαλλία 2-0

    Γερμανία-Ολλανδία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Γαλλία 4 4-4 7

    Ολλανδία 3 6-2 6

    Γερμανία 3 1-5 1

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Βέλγιο-Ισλανδία 2-0

    Ελβετία-Βέλγιο 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Βέλγιο 3 7-1 9

    Ελβετία 3 9-3 6

    Ισλανδία 4 1-13 0

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ιταλία-Πορτογαλία 0-0

    Πορτογαλία-Πολωνία 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Πορτογαλία 3 4-2 7

    Ιταλία 4 2-2 5

    Πολωνία 3 3-5 1

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Κροατία-Ισπανία 3-2

    Αγγλία-Κροατία 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ισπανία 4 12-6 6

    Αγγλία 3 4-4 4

    Κροατία 3 3-8 4

    LEAGUE B

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σλοβακία-Ουκρανία 4-1

    Τσεχία-Σλοβακία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ουκρανία 4 5-4 9

    Τσεχία 3 3-4 3

    Σλοβακία 3 5-4 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Τουρκία-Σουηδία 0-1

    Σουηδία-Ρωσία 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ρωσία 3 4-1 7

    Σουηδία 3 3-3 4

    Τουρκία 4 4-7 3

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Αυστρία-Βοσνία 0-0

    Βόρεια Ιρλανδία-Αυστρία 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Βοσνία 4 5-1 10

    Αυστρία 3 1-1 4

    Βόρεια Ιρλανδία 3 1-5 0

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ουαλία-Δανία 1-2

    Δανία-Ιρλανδία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Δανία 3 4-1 7

    Ουαλία 4 6-5 6

    Ιρλανδία 3 1-5 1

    LEAGUE C

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Αλβανία-Σκωτία 0-4

    Σκωτία-Ισραήλ 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ισραήλ 3 4-2 6

    Σκωτία 3 7-2 6

    Αλβανία 4 1-8 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ουγγαρία-Εσθονία 2-0

    ΕΛΛΑΔΑ-Φινλανδία 1-0

    Ουγγαρία-Φινλανδία 18/11

    ΕΛΛΑΔΑ-Εσθονία 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Φινλανδία 5 5-1 12

    Ελλάδα 5 4-4 9

    Ουγγαρία 5 7-6 7

    Εσθονία 5 3-8 1

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Κύπρος-Βουλγαρία 1-1

    Σλοβενία-Νορβηγία 1-1

    Κύπρος-Νορβηγία 19/11

    Βουλγαρία-Σλοβενία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Νορβηγία 5 5-2 10

    Βουλγαρία 5 6-4 10

    Κύπρος 5 5-7 5

    Σλοβενία 5 4-7 2

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σερβία-Μαυροβούνιο 2-1

    Ρουμανία-Λιθουανία 3-0

    Σερβία-Λιθουανία 20/11

    Μαυροβούνιο-Ρουμανία 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Σερβία 5 7-3 11

    Ρουμανία 5 7-3 9

    Μαυροβούνιο 5 7-5 7

    Λιθουανία 5 2-12 0

    LEAGUE D

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Καζακστάν-Λετονία 1-1

    Ανδόρα-Γεωργία 1-1

    Γεωργία-Καζακστάν 19/11

    Ανδόρα-Λετονία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Γεωργία 5 10-1 13

    Καζακστάν 5 7-5 6

    Λετονία 5 2-6 3

    Ανδόρα 5 2-9 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Λουξεμβούργο-Λευκορωσία 0-2

    Σαν Μαρίνο-Μολδαβία 0-1

    Σαν Μαρίνο-Λευκορωσία 18/11

    Μολδαβία-Λουξεμβούργο 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Λευκορωσία 5 8-0 11

    Λουξεμβούργο 5 9-3 9

    Μολδαβία 5 3-4 8

    Σαν Μαρίνο 5 0-13 0

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Μάλτα-Κόσοβο 0-5

    Αζερμπαϊτζάν-Νησιά Φερόε 2-0

    Μάλτα-Νησιά Φερόε 20/11

    Κόσοβο-Αζερμπαϊτζάν 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Κόσοβο 5 11-2 11

    Αζερμπαϊτζάν 5 7-2 9

    Νησιά Φαρόε 5 4-9 4

    Μάλτα 5 4-13 2

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Γιβραλτάρ-Αρμενία 2-6

    Λιχτενστάϊν-ΠΓΔΜ 0-2

    ΠΓΔΜ-Γιβραλτάρ 19/11

    Λιχτενστάιν-Αρμενία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Π.Γ.Δ.Μ. 5 10-5 12

    Αρμενία 5 12-6 9

    Γιβραλτάρ 5 5-11 6

    Λιχτενστάιν 5 5-10 3

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα