Τρίτη ήττα για Πανιώνιο στο EuroCup

Αν και έδειξε πολύ καλό πρόσωπο για ένα ημίχρονο, ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να αποφύγει την τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο EuroCup.

Οι κυανέρυθροι πάλεψαν για 20′ και κατάφεραν να περιορίσουν τα ατού του Ερυθρού Αστέρα στην καυτή Χάλα Πιονίρ, κάτι που υποδηλώνει και το 39-35, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Οι Σέρβοι, ωστόσο, πάτησαν γκάζι στη συνέχεια και άρχισαν να αυξάνουν σταδιακά τη διαφορά. Έκλεισαν την τρίτη περίοδο προηγούμενοι με 14 πόντους, για να φτάσουν στο τελικό 84-64.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 39-35, 61-47, 84-64.

Ερυθρός Αστέρας (Ράντονιτς): Ρέμπιτς, Μπλάζιτς 11, Σιμόνοβιτς 18, Μαριάνοβιτς 10, Ραντένοβιτς 6, Κάτιτς 7, Τέγιτς, Νέλσον 7, Τζένκινς 16, Ντραγκίσεβιτς 9

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 11, Ντούβνιακ 7, Κάρτερ 6, Μίλμπουρν 6, Αθανασούλας, Μπατής 7, Σκορδίλης 6, Λάνγκφορντ 9, Μισέλ 4, Σίμτσακ 2, Κυρίτσης 4, Σαλούστρος 2