Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές την Κυριακή και τη Δευτέρα

Η αγωνιστική δράση των Ολυμπιακών Αγώνων συνεχίζεται και σήμερα. Γεμάτη από ελληνικές συμμετοχές είναι τόσο η Κυριακή (25/07) όσο και η Δευτέρα (26/7) .Αναλυτικά το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών για την Κυριακή (25/7) και τη Δευτέρα 26/7:

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Makuhari Messe Hall A – Κυριακή 25 Ιουλίου

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου (14:30-15:00) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (15:30)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Περικλής Ηλίας – Δευτέρα 26 Ιουλίου (09:00)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Δώρα Γκουντούρα – Σπάθη ατομικό- Δευτέρα 26 Ιουλίου (03:00)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Παναγιώτης Γκιώνης (Απλό ανδρών)- Δευτέρα 26 Ιουλίου: 2ος Γύρος (04:00-07:00), 3ος Γύρος (08:30-11:30)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Νίκος Μαυρομάτης – Skeet: Δευτέρα 26 Ιουλίου: Προκριματικός 2η ημέρα (04:00), Τελικός (09:50).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Βύρων Κοκκαλάνης – RSX Aνδρών

Δευτέρα 26 Ιουλίου Από τις 09:05 (4η, 5η και 6η Κούρσα)

Κατερίνα Δίβαρη – RSX Γυναικών

Δευτέρα 26 Ιουλίου Από τις 06:05 (4η, 5η και 6η Κούρσα) Βασιλεία Καραχάλιου – Lazer Radial

Δευτέρα 26 Ιουλίου Από τις 08:35 (3η, 4η Κούρσα) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Χρήστου 100μ. ύπτιο

Κυριακή 25 Ιουλίου Προκριματικός (14:19)

Δευτέρα 26 Ιουλίου Ημιτελικός (05:31)

4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών (Κρίστιαν Γκολομέεβ, Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Οδυσσέας Μελαδίνης)

Κυριακή 25 Ιουλίου Προκριματικός (15:10)

Δευτέρα 26 Ιουλίου Τελικός (06:05).

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ για τις 25/7

ΕΡΤ2

14:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ, 67 ΚΙΛΑ ΑΝΔΡΩΝ

15:45 TAEKWONDO, ΤΕΛΙΚΟΙ 57 ΚΙΛΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΡΤ3

15:00 ΓΑΛΛΙΑ – ΗΠΑ, ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΡΤSPORTS

14:20 ΕΝΟΡΓΑΝΗ, ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ για τις 26/7

03:00-05:20 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

05:20-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

16:45-17:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

18:00-19:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΕΡΤ 2

00:30-03:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

03:00-06:20 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΦΑΣΗ “64” ΦΑΣΗ “32”(Ζ)

06:20-07:30 ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

07:30-09:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΦΑΣΗ “16” (Ζ)

09:00-09:45 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ. ΣΥΓΧΡ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

09:50-11:00 ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΝΔΡΕΣ (Ζ)

11:00-12:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ (Ζ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

12:00-13:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

13:00-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

ΕΡΤ 3

04:30-06:45 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

06:45-07:40 ΤΕΝΙΣ (Α-Γ) 2ος ΓΥΡΟΣ

07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

09:40-12:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Α-Γ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

12:00-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ (Ζ)

13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)

15:30-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΙΑΠΩΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

04:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

09:20-09:50 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

09:50 – 11:00 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 55κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40 (Back up)

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-13:00 ΤΕΝΙΣ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

08:30-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

13:00-16:00 ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΣΠΑΘΗ (Γ) ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α) ΤΕΛΙΚΟI (Ζ)

Μοιράσου το:
σχολίασε κι εσύ
Ροή
Lifestyle
Κοινωνία
Πολιτική

Ενημερωθείτε πρώτοι με τον τρόπο που θέλετε.