Ο Ντιέγκο Κόστα «έσωσε» ξανά την Τσέλσι – ΒΙΝΤΕΟ

Ο Ντιέγκο Κόστα χάρισε για δεύτερη σερί αγωνιστική το «τρίποντο» της νίκης στην Τσέλσι, σκοράροντας εκ νέου στα τελευταία λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Γουότφορντ.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε βρέθηκε να χάνει 1-0 από γκολ του Καπουέ, αλλά «γύρισε» το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον Μπατσουαγί, που είχε μπει ως αλλαγή, να ισοφαρίζει και τον Ισπανό διεθνή να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στο 87΄.

Ο Χοσέ Χολέμπας ήταν βασικός στους γηπεδούχους και αντικαταστάθηκε στο 90΄ από τον Σουνίγκα.

ΠΗΓΗ ΒΙΝΤΕΟ: ModestukHD

Αγνώριστη σε σχέση με την πρεμιέρα και τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Αρσεναλ ήταν η Λίβερπουλ με συνέπεια να ηττηθεί με 2-0 από την Μπέρνλι. Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τους παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ στη συνέχεια να έχουν σαρωτική υπεροχή, να δημιουργούν ευκαιρίες, αλλά να μην καταφέρνουν να ξαναμπούν στο παιχνίδι.

Με δύο γκολ του Αγουέρο κι άλλα δύο του Νολίτο προς το τέλος, η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε νικηφόρα από το «Μπριτάνια» (4-1 τη Στόουκ Σίτι) κι έκανε το «2 στα 2», όπως και η Χαλ, η οποία επιβλήθηκε στην Ουαλία 2-0 της Σουόνσι.

Την πρώτη νίκη της πέτυχε η Τότεναμ, η οποία επικράτησε με 1-0 της Κρίσταλ Πάλας με γκολ του Γουανγιάμα στο 83΄, αλλά και η Έβερτον, που νίκησε με ανατροπή 2-1 τη Γουέστ Μπρομ.