NBA: Αντετοκούνμπο και Χολιντέι οδήγησαν τους Μπακς στην έκτη συνεχόμενη νίκη

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με νέα 30αρα και ο Τζρου Χόλιντεϊ που άγγιξε το triple double, οδήγησαν τους Μπακς στην έκτη συνεχόμενη νίκη τους στη σεζόν, επικρατώντας των μαχητικών Πίστονς με 110-108.

Ήταν η 6η συνεχόμενη νίκη για το Μιλγουόκι πριν αντιμετωπίσει ξανά το Ντιτρόιτ (ξημερώματα Πέμπτης στις 02:00) και στη συνέχεια μπει σε ένα πιο απαιτητικό πρόγραμμα με αρκετούς αγώνες μακριά από το Fiserv Forum.

O «Greek Freak» ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 31 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 μπλοκ σε 31 λεπτά συμμετοχής, με τον Τζρου Χόλιντεϊ, να έχει 25 πόντους 7 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Για τους Πίστονς, εξαιρετικό ματς έκανε ο Κέιντ Κάνινγχαμ, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση, έχοντας 27 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς ακολούθησε με 23 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Τα «Ελάφια» μπήκαν με ορμή στην αναμέτρηση και πήραν άμεσα το προβάδισμα, ολοκληρώνοντας την πρώτη περίοδο στο +11 (34-23), όμως στο δεύτερο 12λεπτο οι Πίστονς μπήκαν στο παιχνίδι και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους 8 (60-52).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μπακς έχοντας σταθερά το προβάδισμα, έριξαν ρυθμό και επέτρεψαν στους Πίστονς να μπουν στην διεκδίκηση του ματς, κάνοντας τα τελευταία λεπτά θρίλερ.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-23, 60-52, 88-77, 110-108