Μουντιάλ 2022, Γαλλία – Μαρόκο 1-0 (ΗΜ.): Σκληρή μάχη για την πρόκριση στον τελικό – ΒΙΝΤΕΟ

Μικρό προβάδισμα για την πρόκρισή της στον τελικό του Μουντιάλ 2022 έχει πάρει η Γαλλία, η οποία στο ημίχρονο του δεύτερου ημιτελικού προηγείται με 1-0 του Μαρόκου.

Μουντιάλ 2022: Έκπληξη από Ριβάλντο – Αυτός θέλω να κατακτήσει το Παγκόσμιο Κύπελλο

Το γκολ για τους «Τρικολόρ» πέτυχε ο Τεό Ερνάντες με εξαιρετικό βολ πλανέ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Γαλλία έφτασε κοντά και στην επίτευξη δεύτερου γκολ, όμως το δυνατό σουτ του Ολιβιέ Ζιρού σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Μπόνο.

Μουντιάλ 2022, Αργεντινή – Κροατία 3-0: Ο Μέσι ένα βήμα πριν από την κατάκτηση του τροπαίου – ΒΙΝΤΕΟ

Στο 44ο λεπτό, το Μαρόκο έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση. Ο Ελ Νεσίρι μετά από απομάκρυνση του Ζιρού έπιασε το ψαλίδι, όμως ο Γιορίς ακούμπησε ελάχιστα την μπάλας η οποία σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.

Όταν ο Γιάννης Διακογιάννης βρέθηκε «Ενώπιος Ενωπίω» με τον Νίκο Χατζηνικολάου – Το Μουντιάλ του 1994, ο Ντιέγκο και ο Παναγούλιας