Αποκλείστηκε η Σέλτικ

Την ήττα από την Μόρτον με 1-0 γνώρισαν οι «Κέλτες» και συνεπώς τον αποκλεισμό από το σκωτσέζικο Λιγκ Καπ.

Η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά, ο οποίος δεν αγωνίστηκε, δεν κατάφερε να σκοράρει στην κανονική διάρκεια του αγώνα ενώ δέχθηκε το γκολ με το ξεκίνημα της παράτασης.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μετά από εκτέλεση πέναλτι του Ίμριε στο δεύτερο λεπτό της παράτασης. Οι «Κέλτες» δεν κατάφεραν να αντιδράσουν κι έτσι η Μόρτον πήρε το εισιτήριο για τη φάση των «8» της διοργάνωσης.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ κέρδισαν επίσης οι Ινβερνές, Σεντ Τζόνστον και Χιμπέρνιαν.

Αναλυτικά στα υπόλοιπα ματς είχαμε:

Νταντί- Ινβερνές 0-1: (11′ Μακάι)Χάμιλτον- Σεντ Τζόνστον 0-3: (3′ Μέι, 85′ Έντουαρτς, 90+3′ Μέι)Χιμπέρνιαν- Στρανράερ 5-3: (8′ Γκρεγκ, 34′ Ζουμπίρ, 36′ αυτ. Ράμσπι, 46′ Γκρεγκ, 61′ πεν. Γκρεγκ/ 3′ Λόνγουορθ, 47′ Λόνγουορθ, 52′ αυτ. Νέλσον)

Πηγή: pamesports.gr