Τεσσάρα με 20 λεπτά μπάλα

Ο Ολυμπιακός έχανε για 66 λεπτά στα Χανιά, ωστόσο κατάφερε με ένα 20λεπτο ικανοποιητικού ποδοσφαίρου να αποδράσει με 4άρα από την έδρα του Πλατανιά (1-4).

Αποτελεί κοινό τόπο πλέον ότι το ρόστερ του Ολυμπιακού έχει περισσότερο βάθος από κάθε άλλη ομάδα της Σούπερ Λιγκ.

Ακόμα και τακτικά κακοί οι ερυθρόλευκοι, στην περίπτωση που η εμφάνισή τους είναι κάτω των προσδοκιών, όπως απόψε εναντίον του Πλατανιά, έχουν τον τρόπο να τρομοκρατούν τους αντιπάλους τους.

Ο Μίτσελ έχανε στο ημίχρονο από τον Ουζουνίδη με 1-0, ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να δημιουργήσει, έριξε στο ματς Κάμπελ και Ντομίνγκες και σε ένα 20λεπτο, όχι μόνο καθάρισε το ματς, αλλά έφτασε σε τεσσάρα. Αυτή λοιπόν, η ποιοτική διαφορά έλαμψε περισσότερο από κάθε άλλο ματς στη φετινή Σούπερ Λιγκ, απόψε. Με διάταξη 4-4-1-1 οι ερυθρόλευκοι, τον Παπάζογλου στο αριστερό άκρο της άμυνας και τον Παπαδόπουλο παρτενέρ του Μανωλά στα στόπερ άρχισαν την αναμέτρηση οι ερυθρόλευκοι. Με 4-2-3-1 έπαιξε ο Ουζουνίδης, ο οποίος ευτύχησε να δει την ομάδα του να προηγείται μόλις στο δεύτερο λεπτό.