• Το πανόραμα του Nations League

    12:51 πμ, Παρασκευή 16 Νοε 2018 12:51 πμ, Παρασκευή 16 Νοε 2018

    Το αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 5ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

    LEAGUE A

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ολλανδία-Γαλλία 16/11

    Γερμανία-Ολλανδία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Γαλλία 3 4-2 7

    Ολλανδία 2 4-2 3

    Γερμανία 3 1-5 1

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Βέλγιο-Ισλανδία 2-0

    Ελβετία-Βέλγιο 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Βέλγιο 3 7-1 9

    Ελβετία 3 9-3 6

    Ισλανδία 4 1-13 0

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ιταλία-Πορτογαλία 17/11

    Πορτογαλία-Πολωνία 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Πορτογαλία 2 4-2 6

    Ιταλία 3 2-2 4

    Πολωνία 3 3-5 1

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Κροατία-Ισπανία 3-2

    Αγγλία-Κροατία 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ισπανία 4 12-6 6

    Αγγλία 3 4-4 4

    Κροατία 3 3-8 4

    LEAGUE B

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σλοβακία-Ουκρανία 16/11

    Τσεχία-Σλοβακία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ουκρανία 3 4-1 9

    Τσεχία 3 3-4 3

    Σλοβακία 2 1-3 0

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Τουρκία-Σουηδία 17/11

    Σουηδία-Ρωσία 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ρωσία 3 4-1 7

    Τουρκία 3 4-6 3

    Σουηδία 2 2-3 1

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Αυστρία-Βοσνία 0-0

    Βόρεια Ιρλανδία-Αυστρία 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Βοσνία 4 5-1 10

    Αυστρία 3 1-1 4

    Βόρεια Ιρλανδία 3 1-5 0

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ουαλία-Δανία 16/11

    Δανία-Ιρλανδία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ουαλία 3 5-3 6

    Δανία 2 2-0 4

    Ιρλανδία 3 1-5 1

    LEAGUE C

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Αλβανία-Σκωτία 17/11

    Σκωτία-Ισραήλ 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Ισραήλ 3 4-2 6

    Σκωτία 2 3-2 3

    Αλβανία 3 1-4 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Ουγγαρία-Εσθονία 2-0

    ΕΛΛΑΔΑ-Φινλανδία 1-0

    Ουγγαρία-Φινλανδία 18/11

    ΕΛΛΑΔΑ-Εσθονία 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Φινλανδία 5 5-1 12

    Ελλάδα 5 4-4 9

    Ουγγαρία 5 7-6 7

    Εσθονία 5 3-8 1

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Κύπρος-Βουλγαρία 16/11

    Σλοβενία-Νορβηγία 16/11

    Κύπρος-Νορβηγία 19/11

    Βουλγαρία-Σλοβενία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Νορβηγία 4 4-1 9

    Βουλγαρία 4 5-3 9

    Κύπρος 4 4-6 4

    Σλοβενία 4 3-6 1

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Σερβία-Μαυροβούνιο 17/11

    Ρουμανία-Λιθουανία 17/11

    Σερβία-Λιθουανία 20/11

    Μαυροβούνιο-Ρουμανία 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Σερβία 4 5-2 8

    Μαυροβούνιο 4 6-3 7

    Ρουμανία 4 4-3 6

    Λιθουανία 4 2-9 0

    LEAGUE D

    Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Καζακστάν-Λετονία 1-1

    Ανδόρα-Γεωργία 1-1

    Γεωργία-Καζακστάν 19/11

    Ανδόρα-Λετονία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Γεωργία 5 10-1 13

    Καζακστάν 5 7-5 6

    Λετονία 5 2-6 3

    Ανδόρα 5 2-9 3

    Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Λουξεμβούργο-Λευκορωσία 0-2

    Σαν Μαρίνο-Μολδαβία 0-1

    Σαν Μαρίνο-Λευκορωσία 18/11

    Μολδαβία-Λουξεμβούργο 18/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Λευκορωσία 5 8-0 11

    Λουξεμβούργο 5 9-3 9

    Μολδαβία 5 3-4 8

    Σαν Μαρίνο 5 0-13 0

    Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Αζερμπαϊτζάν-Νησιά Φερόε 17/11

    Μάλτα-Κόσοβο 17/11

    Μάλτα-Νησιά Φερόε 20/11

    Κόσοβο-Αζερμπαϊτζάν 20/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Κόσοβο 4 6-2 8

    Αζερμπαϊτζάν 4 5-2 6

    Νησιά Φαρόε 4 4-7 4

    Μάλτα 4 4-8 2

    Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

    Γιβραλτάρ-Αρμενία 16/11

    Λιχτενστάϊν-ΠΓΔΜ 16/11

    ΠΓΔΜ-Γιβραλτάρ 19/11

    Λιχτενστάιν-Αρμενία 19/11

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

    Π.Γ.Δ.Μ. 4 8-5 9

    Γιβραλτάρ 4 3-5 6

    Αρμενία 4 6-4 6

    Λιχτενστάιν 4 5-8 3

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα