Νέα μεγάλη εμφάνιση Αντετοκούνμπο

Νίκη στην παράταση για τους Μιλγουόκι Μπακς, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί νέα σπουδαία εμφάνιση.

Ο διεθνής φόργουορντ, αν και αποχώρησε προσωρινά από το ματς στα τέλη της πρώτης περιόδου, τελείωσε το ματς με 16 πόντους σε 35 λεπτά συμμετοχής, με 7/8 δίποντα και 2/3 βολές, ενώ κατέβασε 8 ριμπάουντ, έδωσε 4 ασίστ και έκανε 3 τάπες.

Η ομάδα του Τζέισον Κιντ έστειλε το ματς στην παράταση μετο καλάθι του Μπράντον Νάιτ να κάνει το σκορ 83-83, μετά το καλάθι του Κέμπα Γουόκερ. Στην έξτρα περίοδο, τα «ελάφια» είχαν τον απόλυτο έλεγχο, αφού βρέθηκαν και στο +13, φεύγοντας νικητές από την έδρα των Χόρνετς.

ΣΑΡΛΟΤ ΧΟΡΝΕΤΣ: Κιντ-Γκιλκριστ 10, Ζέλερ 6, Τζέφερσον 6, Χέντερσον 19, Γουόκερ 28, Γουίλιαμς 8 (14ρ.), Νιλ 7, Μπιγιόμπο, Χέρστον 3, Ρόμπερτς 7

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 16 (7/8δίπ., 2/3β., 8ρ., 4ασ., 1λ., 3κοψ.), Ο’Μπράιαντ 2, Πατσούλια 15, Μίντλετον 8, Νάιτ 18, Ντάντλεϊ 17, Μέιγιο 13, Χένσον 11, Μπέιλες 2, Μάρσαλ 2