• Αθήνα13°CΥψηλή:17°C
    Χαμηλή:13°C
  • Θεσ/νίκη13°CΥψηλή:16°C
    Χαμηλή:6°C
  • Πάτρα13°CΥψηλή:19°C
    Χαμηλή:10°C
  • Ηράκλειο16°CΥψηλή:18°C
    Χαμηλή:14°C
  • Λάρισα11°CΥψηλή:15°C
    Χαμηλή:7°C
Ο ΝΙΚΟΣ ΔΕΝΔΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Ακούστε την αποκλειστική συνέντευξη του Παναγιώτη Μπαλτάκου στον Νίκο Χατζηνικολάου-Ολόκληρη η απομαγνητοφώνηση

Πρώτη καταχώρηση: 03/04/2014 - 11:13

Τελευταία δημοσίευση: 04/04/2014 14:50Πολιτική

Ακούστε την αποκλειστική συνέντευξη του Παναγιώτη Μπαλτάκου στον Νίκο Χατζηνικολάου-Ολόκληρη η απομαγνητοφώνηση

Ακούστε την αποκλειστική συνέντευξη του Παναγιώτη Μπαλτάκου στον Νίκο Χατζηνικολάου-Ολόκληρη η απομαγνητοφώνηση


Για το βίντεο με τον Ηλία Κασιδιάρη, το επεισόδιο με τον γιο του στη βουλή και την παραίτησή του μίλησε στον Νίκο Χατζηνικολάου στον Real fm o πρώην Γενικός Γραμματέας του υπουργικού συμβουλίου Παναγιώτης Μπαλτάκος.

 

Μπαλτάκος:

 

-Αποφάσισα να διαδραματίσω συγκεκριμένο ρόλο για το καλό της παράταξης και της Ελλάδας, δεν μπορούσαμε να αφήσουμε 500.000 Έλληνες εγκλωβισμένους στη Χ.Α. 'Ελεγα αυτά που ήθελαν να ακούσουν για να αποκτήσω την εμπιστοσύνη τους.

-Η Ν.Δ. είναι παράταξη ευθύνης... είναι κεντροδεξιά παράταξη και κοντεύει να χάσει την δεξιά της πτέρυγα.

-Τον Πρωθυπουργό δεν τον πιάνουμε στο στόμα μας, δεν τον σχολιάζω.

 

Ερώτηση: Εν αγνοία του Πρωθυπουργού διαδραματίσατε ρόλο για το καλό της παράταξης;

-Ο Πρωθυπουργός ήξερε ότι πρέπει να απεγκλωβίσουμε τον κόσμο από την Χρυσή Αυγή, το τι έκανα εγώ γι αυτό τον λόγο δεν το ήξερε.

 

-Ο Κασιδιάρης με είδε στην πόρτα και μου είπε: Θέλω να σε απασχολήσω, δεν ήταν μία προγραμματισμένη συνάντηση.

-Είχα την απορία και ήθελα να μάθω τι θέλει, να δω που το πάει, γι'αυτό τον δέχθηκα

-Στον Τύπο διάβασα ότι ο Πρωθυπουργός πήρε τηλέφωνο τον Αθανασίου και τον Δένδια, δεν μου το είπε ο Πρωθυπουργός

 

-Το ραντεβού είχε σκοπιμότητα και τίποτε άλλο

-Υπάρχουν κι άλλες συνομιλίες πριν από αυτή και άλλες μία ή δύο μετά από αυτήν

-Τους ανεβάζει (τη Χ.Α) η πολιτική δίωξη, έπρεπε να υπάρξει αδιαφορία για να μην διαφημίζονται.

 

-Δεν θυμάμαι τι έχω πει στις υπόλοιπες συνομιλίες με τον Ηλία Κασιδιάρη, ότι και να έχω πει είναι στον ίδιο "καμβά".

  -Το σκέφτηκα ότι μπορεί να με γράφουν γιατί αυτό είναι το ποιόν τους.

 

-'Οσον αφορά στις δηλώσεις Κουβέλη: "Είπα, θέλετε να σπρώξετε τη χώρα σε εκλογές για να διπλασιάσει η Χρυσή Αυγή τις ψήφους της;

-Δεν με έδιωξαν, παραιτήθηκα αμέσως.Δεν μίλησα μετά το περιστατικό με τον Πρωθυπουργό, μίλησα με τον κ.Σταμάτη και τον κ.Μπούρα και τους είπα "έρχομαι για παραίτηση".

 

-Τις πιο πολλές φορές έρχονταν αυτοβούλως στο γραφείο μου, δεν θυμάμαι σε ποιες περιπτώσεις τους κάλεσα.

-Είχε έρθει στο γραφείο μου και ο Μιχαλολιάκος για να μου παραπονεθεί επειδή του είχαν αφαιρέσει τους αστυνομικούς.

-Δεν ισχύουν τα δημοσιεύματα ότι έπινα καφέ με βουλευτές της Χ.Α καθημερινά

 

-Υπάρχουν πράγματα που γίνονται και δεν λέγονται και δεν θα τα πω. Εγώ προσπαθούσα να επιστρέψω ψηφοφόρους στην Ν.Δ. από την Χρυσή Αυγή

-Η δήλωσή μου περί αντικομμουνισμού σαρώνει τα σωθικά της Χρυσής Αυγής.

-Δεν μου ανέθεσε ποτέ ο Πρωθυπουργός να κάνω συναντήσεις.

-Η πρόθεσή μου ήταν αγαθή...Το υλίκό του βίντεο είναι προιόν εγκληματος και δεν μπορεί να πει σε καμία δικογραφία.

 

-Τίποτα από όλα αυτά που είπα στο βίντεο για τους υπουργούς δεν είναι αλήθεια οπότε τι να ερευνήσει η δικαιοσύνη;

-Οι άνθρωποι οι οποίοι έχουν κάνει όργια με τη βία μηνύουν τον γιο μου γιατί τους έσπρωξε.

-Ο γιος μου δεν αναζητείται είναι εντός της διαδικασίας του αυτοφώρου. Δεν έχω καμία επαφή μαζί του, δεν ξέρω που είναι.

 

 Ακούστε το ηχητικό:

 

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε ολόκληρη την απομαγνητοφωνημένη συνέντευξη του Τάκη Μπαλτάκου στον Νίκο Χατζηνικολάου


εκτύπωση

Αν βρίσκεσαι στο δρόμο ή δεν έχεις συνεχή πρόσβαση στο διαδίκτυο, αποθήκευσε τους τηλεφωνικούς αριθμούς του enikos.gr και στείλε μας τη φωτογραφία, το βίντεο ή το μήνυμά σου για να καταγγείλλεις, να πεις την άποψή σου ή και για να δείξεις αυτό που θέλεις.

Tηλ. 6944 05 05 05 και 6944 06 06 06

Άλλοι τρόποι επικοινωνίας με το enikos.gr:

 

e-mail: info@enikos.gr

Tηλ: 210 87 88 006-007-008

Fax: 210 87 88 200

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο:

όνομα
e-mail
σχόλιο
 
*

To όνομα είναι υποχρεωτικό πεδίο. Το e-mail δεν θα εμφανίζεται.
To σχόλιο σας θα εμφανιστεί στο site με μια μικρή καθυστέρηση.
Η δημοσίευση του σχολίου σας θα ολοκληρωθεί μόλις επιβεβαιώσετε ότι εσείς είστε ο σχολιαστής, μέσα από το email σας.

Σχόλια (37)
  • ΓΙΑΝΝΗΣΔευτέρα 7 Απριλίου 2014, 12:46
    Δεν θυμάμαι τι έχω πει στις υπόλοιπες συνομιλίες με τον Ηλία Κασιδιάρη, ότι και να έχω πει είναι στον ίδιο "καμβά"(«Είμαι αντικομμουνιστής, έτσι γεννήθηκα έτσι θα πεθάνω»)
  • τασοςΔευτέρα 7 Απριλίου 2014, 09:19
    Και ο ποιο ηλιθιος καταλαβαινει τι γινεται πισω απο την πλατη μας.Εγω δεν υποστηριζω την Χ.Α αλλα ενα ειναι συγουρο.Τους φοβουνται οσο τιποτε αλλο και εχουμε μια χουντα χειροτερη απο των συνταγματαρχων.Δεν μπορουν να κανουν οτιδηποτε παρα να τους χωσουν ολους φυλακη και τα ΜΜΕ να σβησουν απο το χαρτη τα παντα.Μαλλον αρχιζω να πιστευω οτι η Χ.Α εχει και λιγο δικιο.Οσο για την δικαιοσυνη ειναι για τα γκραβαλα.Δεν υπαρχει απλως.Ανυπαρκτη και εντολοδοχοι των χουντικων.
  • πετρος-πατραΣάββατο 5 Απριλίου 2014, 22:37
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 1974 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΛΕΧΘΟΥΝ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ. ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΕΝΔΟΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΙΠΟΙ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΑΧΙΝΗΔΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ..
  • chiras dimΣάββατο 5 Απριλίου 2014, 20:16
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
  • καλαματιανός vgΣάββατο 5 Απριλίου 2014, 18:59
    @Γιώργος. Αγαπητέ Γιώργο, ο Μπαλτάκος είναι προσωπικός φίλος του Σαμαρά από την δεαετία του 1970. Μάλιστα το 1978, καλοκαιράκι ήτανε θυμάμαι, πίνανε καφεδάκι στην κεντρική πλατεία της Καλαμάτας. Και στο λέω με πολύ μεγάλη σιγουριά αυτό...... Με ένα φίλο 40 και βάλε χρόνων, εκτός του ότι γνωρίζεις τα πάντα γι' αυτόν, συζητάς και τα πάντα, έτσι δεν είναι????
  • niklibrtΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 19:48
    "κώδικα τιμής", λέει ο μπαμπάς Μπαλτάκος ότι έχει ο γιός, δεν τον χρησιμοποιησε αυτόν τον κώδικα στον γιαλαντζί διορισμό του 26χρονου, όμως..
  • ΣΥΡΙΖΑΙΟΣ 80Παρασκευή 4 Απριλίου 2014, 18:57
    Εκτός από δολοπλόκος και ψεύτης, είναι και βραδύνους και κακός ηθοποιός. Εμένα όταν με έπιαναν καμιά φορά σαν μαθητή, αδιάβαστο ή με κανένα "σκονάκι" ήμουν πολύ καλύτερος στις δικαιολογίες.
    Αν άνθρωποι σαν κι'αυτόν είναι το δεξί χέρι του πρωθυπουργού αλίμονο μας.
  • mpΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 17:56
    ''τα ψεματα σασ μοιαζουνε σαν μπαλα απο χιονι, που οσο κυλιεται στη χιονια τοσο και μεγαλωνει!
  • Να φεύγουν!Παρασκευή 4 Απριλίου 2014, 17:44
    O μόνος νταλκάς του Αντώνη λοιπόν είναι τα ποσοστά του συριζα στις δημοσκοπήσεις. Όχι ότι εκπλήσσεται κανείς. Βρωμίσαμε όσο δεν γίνεται, η μόνη διέξοδος είναι να φύγουν κι επειδή δεν φεύγουν από μόνοι τους γιατί δεν ξέρουν τι σημαίνει τσίπα θα τους διώξουμε εμείς! Αυτους μαζί με όλους τους φασίστες. να ξεβρωμίσει ο τόπος. ΣΥΡΙΖΑ και δαγκωτό!
  • LincolnΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 17:30
    Ξυπνα Ελληνικε Λαε!!!Δεν βλεπεις οτι σε κυβερνανε γκανγκστερ???
  • no nameΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 15:52
    ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ....
    ΕΛΕΓΕ Ο ΜΠΑΛΤΑΚΟΣ ΣΤΟΝ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ.

    ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΑΣΚΑΛΕΨΕΙ Ο ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΣ , Ο ΖΟΥΓΚΛΑΣ.
    ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΥΦΗ ΚΑΜΕΡΑ.

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΖΟΥΓΚΛΑΣ.....
    ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΟΙΟΣ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ?

    ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ
    ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ.....
    Ε ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΕΣ, ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΙ.

    ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ.....ΚΑΤΑΛΑΒΕ
  • ΑγγελικηΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 14:17
    τι λεει για απεγκλωβισμο ο τυπος;;; η Ν.Δ. ηταν που ειχε γανωσει για ενα διμηνο τα κεφαλακια μας να μας φοβεριζει τι θα κανουμε αμα παει ο Κασιδιαρης 2ο γυρο στη Δημο Αθηναιων! αν αυτο δε λεγεται διαφημιση σιγουρα δε λεγεται επαναπατρισμος ψηφων! το ενα χερι νιβει το αλλο.
  • ΒΑΣΙΛΗΣΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 13:24
    Η Πλειοψηφια των διαπλεκομενων Μ.Μ.Ε., προσπαθει να βγαλει αναξιοπιστο, χαζο , ηλιθιο, χρυσαυγιτη, κλπ, τον κ. μπαλτακο, για προφανεις λογους, δηλ. για να μηδενισει την σημασια των οσων λεει.Τι μας λετε τωρα...γελαει και το παρδαλο κατσικι !!!
    Μιληστε για την ουσια...για την ταμπακερα...για τα οσα λεει ο Ν.2 Της κυβερνησης, και ερευνηστε αν αυτα που λεει , για σκευωρια εναντιον της Χ.Α. ειναι αληθη η οχι. Αυτοι που διεπραξαν εγκληματα και οι συνεργοι τους απο την Χ.Α. να πανε φυλακη και οχι ενα ολοκληρο πολιτικο κομμα, εφαρμοζοντας την συλλογικη ευθυνη.Εαν ειναι ετσι τα πραγματα, εφαρμοζοντας συλλογικη ευθυνη, ο Κ.Μητσοτακης και ολοι οι βουλευτες της Ν.Δ., επρεπε να ηταν φυλακη, για την δολοφονια του τεμπονερα απο τον Καλαμποκα!!! Βεβαιως για την δολοφονα αυτη πηγε φυλακη μονο ο τεμπονερας και οι συνεργοι του, σε αντιθεση με τους χρυσαυγιτες!!!
    Στο τελος φαινεται καθαρα, οτι τα διαπλεκομενα Μ.Μ.Ε., οτι οσα βιντεο και να βγουν, ολα θα ειναι αναξιοπιστα, ολα θα ειναι εγκαθετα , για να βγει
    ...λαδι η Χ.Α.
    Η ερευνα και τυχον αποδειξη υπαρχουσας σκευωριας, κατα την αποψη μου, ειναι πρωτιστο καθηκον του τυπου.Δεν κανει ομως το αυτονοητο, αλλα χορευει τον χορο του συστηματος!!!Ετσι ειναι ...τι να κανουμε...
    ΥΠΟΣΗΜ. Καθολου δεν με πειραζει ....εαν βγαλετε το συμπερασμα οτι ειμαι υποστηρικτης της Χ.Α....εξ αλλου και εαν πω το αντιθετο...δεν θα γινω πιστευτος...ΑΥΤΑ....
  • TAKISΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 12:54
    ΚΑΙ ΔΙΗΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ. ΕΚΑΝΕ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΕΣΤ IQ ΣΤΟ ΜΠΑΛΤΑΚΟ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΔΩΣΗ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ?
  • «Γεννήθηκα ασφαλίτης!»Παρασκευή 4 Απριλίου 2014, 05:16
    Πραγματικά χάρμα ώτων και νεύρων ο φωστήρ αστήρ κ. Μπαλτάκος.

    Δεν μιλούσε λέει αδελφικά στους Χρυσαυγίτες. Δεν τους κάρφωνε ό, τι του βρισκόταν εύκαιρο. Αλλά σαν ΚΥΠατζής κανονικός έπαιζε λέει διπλό παιχνίδι. Να τους ψαρέψει, να μάθει! Να τα πει μετά του Σαμαρά για να τους πάρουν …τι; Τα δημοκρατικά συνθήματα;

    Η Μάτα Χάρι με παντελόνια! Και φιλούσε (λέει ο Κασιδιάρης) και υπέροχα.
    Εκτός από αντικομουνιστής ο φερώνυμος κύριος φαίνεται ότι γεννήθηκε και οχιά διμούτσουνη. Γεννημένος χρυσαυγίτης πάει να πει.

    Χείμαρρος ο και αντικομουνιστής γεννημένος (αλλά παθολογικά και αθεράπευτα δημοκράτης) κ. Μπαλτάκος: Η ΝΔ έχει, λέε, ι δύο πυλώνες: την "ορθοδοξία και τους ένστολους"!

    …Πατρίς ίσον Θρησκεία συν Τανκς δηλαδή. Πιο ακροδεξιά πεθαίνεις. Ό, τι πιο μετριοπαθές και κεντρώο! Τόσο που σε κάνει σχεδόν να νοσταλγείς το «Πατρίς - Θρησκεία - Οικογένεια» σαν να 'ταν φράση του… Ηλία Ηλιού.
    Αλλά –να ξηγηθούμε!- την ίδια στιγμή η ΝΔ είναι κεντροδεξιά. Γνήσια κεντροδεξιά. Όλα κι όλα! …όσο και ο Δομάζος είναι πρωταθλήτρια της ρυθμικής κολύμβησης.

    Λέει ο διανοούμενος νομομαθής κ. Μπαλτάκος:
    «Είμαστε πυρσοί αναμμένοι για την πατρίδα» Κάτι ανάλογο λένε και οι πυρομανείς για τα δάση. Αλλά σε αυτόν τον άδικο ντουνιά τούτοι οι τελευταίοι δεν θα γίνουν ποτέ τους γραμματείς του υπουργικού συμβουλίου.

    Ο γιός του είναι λέει "ξεχωριστός άνθρωπος και έχει δικό του κώδικα τιμής".
    Πρώτον για κώδικα τιμής μιλούσαν από το πρωί ως το βράδυ οι έγκλειστοι χουντικοί του ΙΔΕΑ (και εξακολουθεί ακόμη ο Παττακός). Ίσως μάλιστα για αυτό να δάκρυσε από πατρική συγκίνηση και αγάπη για τον "νεαρό", ο "κεντρώος" (στα ακροδεξιά όπως μπαίνετε…) Γεωργιάδης.

    Τον 'κώδικα τιμής' πάντως του μαμμόθρεφτου κανακάρη Μπαλτάκου τον είδαμε στην πράξη: «δικό μας είναι το μπουρδέλο η Βουλή, ό, τι θέλουμε την κάνουμε!» Τι τα έπαιρνε δηλαδή τα γαλόνια, στα φασιστικά φυτώρια του Παναθηναϊκού, τόσα χρόνια;
  • ΘεοδωροςΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 02:57
    Πραγματικα δεν νομιζω οτι ενας σοβαρος ανθρωπος πιστευει οτι καποιος απο ολους αυτους που βρισκονται στην εξουσια ειναι ικανος να παει την Ελλαδα μπροστα σαν χωρα, να την βαλει στις πλατες του και παρα τις οποιες αντιξοοτητες και εμποδια που θα βρεθουν στον δρομο του να επιλεξει το καλο της πατριδας του και μονο....
    Ολοι ανεξαιρετους κομματος και ιδεολογιας βουλευτες που ειναι εκλεγμενοι απο τους Ελληνες πολιτες και τους εκπροσωπουν στην βουλη, σκεφτονται το προσωπικο τους οφελος και τιποτα αλλο...
    Ειναι τοποθετημενοι σε συγκεκριμενες θεσεις με σαφης εντολες απο τους ανωτερους τους που μπορειτε να τους ονομασεται οπως θελετε Μερκελ, Σοιμπλε, Ομπαμα, Ροκφελερ... και δεν εχουν ουτε καν το θαρρος της αποψης τους, να πουν ΟΧΙ στην συνεχη εξαθλιωση των συμπολιτων τους...
    Γιατι φοβουνται... και θα συνεχισουν να φοβουνται μηπως χασουν την θεση τους(τα λεφτα τους), μηπως βρεθουν εκτεθημενοι απεναντι στις ψευδεις δηλωσεις τους και τους λινζαρει ο λαος, μηπως δεν φανε και αυτοι απο την πιτα της δοξας και της αναγνωρισης στους κυκλους των μασονων-σιονιστων παγκοσμιως, μηπως δεν παρουν μερος και αυτοι στις προσπαθειες παγκοσμιοποιησης της ανθρωποτητας....
    Πραγματικα λυπαμε για λογαριασμος τους , το θεμα ομως δεν ειναι τι κανουν αυτοι.. ετσι και αλλιως την εχουν πουλησει την ψυχη τους στον διαολο... Αλλα τι κανουμε εμεις σαν λαος...??
    Τι εχουμε να αναδιξουμε σαν εθνος ως απαντηση ολων αυτων που μας θελουν υποταγμενους και με σκυμενα τα κεφαλια? Που την μια μερα φωναζουμε για τα νεα μετρα στο ασφαλιστικο πχ. και την αλλη μερα πηγαινουμε στην δουλεια μας σαν να μην συμβαινει τιποτα..... Τι εχουμε να απαντησουμε στους ανθρωπους που καθημερινα χανουν τα σπιτια και τις δουλειες τους η στους συγγενεις αυτων που αυτοκτονισαν εξ'αιτιας των απανθρωπων μετρων που εχουν παρει για το μνημονια...(ο θεος να το κανει)??
    Εγω προσωπικα δεν ανηκω σε καποια παραταξη η οργανωση! Ουτε χρυσαυγιτης ειμαι ουτε συριζαιος ουτε πασοκ ουτε κκε ουτε τιποτα... Το μονο που θελω ειναι το καλο της πατριδας μου που την βλεπω να την ελενχουν και να την κανουν πραγματικα οτι θελουν οι ξενοι τραπεζιτες... Αναλωνομαι οπως ολοι στην καθημερινοτητα μου αλλα ως ποτε? Κατι πρεπει να αλλαξει και αυτο μπορει να γινει μονο αν ολοι μαζι ενωμενοι σαν λαος ουτα σαν ομαδες, ουτε σαν αριστεροι, ουτε σαν δεξιοι, ξεσηκωθουμε... Βγουμε στους δρομους ΕΝΩΜΕΝΟΙ...
    Γιατι μονο ετσι θα αλλαξει κατι σε αυτη την χωρα, οποτε το 21' οπως το 1940 ενωθηκαμε και νικησαμε τον εχθρο... ΜΟΝΟ ετσι μπορουμε και τωρα!!

    Γιατι η Ελλαδα ποτε δεν πεθαινει οσο και να πρσπαθησουν....
  • spyrosΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 00:55
    I am sorry but Mr. Μπαλτάκος is not saying the truth.
  • ΓιώργοςΠαρασκευή 4 Απριλίου 2014, 00:06
    Το συμπέρασμα μου από την εξαιρετική συνέντευξη του ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ με κεφαλαία είναι, πως μας κυβερνάνε αδίστακτοι και ταυτόχρονα ηλίθιοι...
    Πόσοι ακόμη σαν και τούτον βρίσκονται γύρω από τον πρωθυπουργό; Η καλύτερη των περιπτώσεων είναι να μην το γνωρίζει ούτε ο ίδιος ο πρωθυπουργός... Αυτή και μόνο η σκέψη αρκεί για να πάει "στπίτι"... Ο εισαγγελέας έπρεπε ήδη από χθες να έχει διατάξει έρευνα στο σπίτι και τα γραφεία αυτού του (να μην πω τι)...
  • TERMINATORΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 23:28
    Μια άλλη αποκρουστική διάσταση της υπόθεσης εναι το βυζαντινό εικονοστάσι του "οσίου Μπαλτάκου", με το οποίο έχει μετατρέψει το χώρο της βουλής των ελλήνων σε Ρωμαϊκή κατακόμβη, ενώ συνομοτεί στα μουλωχτά με τον αρχιφασίστα, εξετάζοντας τα Χριστιανικά διαπιστευτήρια της αρχισαγγελώς του Α.Π. Το παρακράτος , συνομιλεί με το βαθύ κράτος με θέμα τη παλινόστηση της θεοκρατιας....Βασικά θεωρώ ότι οι φρουροί της επανάστασης του Ιραν συμπεριφέρονται πιο θεσμικά..
  • ΚώσταςΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 22:56
    Το ότι οι δημοσιογραφοι των γνωστών μεγαλοκαναλαρχών προσπαθούν 2 ημέρες να μας πείσουν οτι ο Μπαλτακος ενήργησε μονος του και οτι ο πρωθυπουργός δεν ήξερε τίποτα πραγματικά με ξεπερνά.
    Απλά τους απαντώ οτι παίζουν ακριβώς τον ίδιο ρόλο με τον Μπαλτάκο
    κάνουν ακριβώς οτι τους πουν τα αφεντικά τους
  • Σταχτη στα ματιαΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 21:15
    @Στελιος Τσακος
    Ωστε ετσι ε...Να μην ασχοληθουμε που ο "αντιμνημονιακος" και "αντισυστημικος" Κασιδιαρης ειναι κ..ος και βρακι με την συστημικη και μνημονιακη κυβερνηση..!!
    Να μην ασχοληθουμε οτι ο αντικομμουνιστης γραμματεας της κυβερνησης ειναι κ..ος και βρακι με την εγληματικη ναζιστικη Χ.Α.!!!
    Να μην ασχοληθουμε με το οτι τα ιδια συμφεροντα με την κυβερνηση εξυπηρετει και η εγληματικη ναζιστικη Χ.Α...!!!!
    Να μην μας απασχολει οτι χρονια τωρα αυτη η εγληματικη συμμορια εκκολαπτεται απο την αντικομμουνιστικη δεξια..!!!
    Οπως γραφεις - και ετσι ειναι- ειναι προφανες οτι η δικαιοσυνη δεν ειναι και ΠΟΤΕ δεν ηταν ανεξαρτητη. Σου χρειαζονταν αυτο το βιντεο για να το καταλαβεις..??
  • νικιΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 21:13
    Φυσικά για όλα φταίει ο Σύριζα. Μη το ψάχνετε ..
  • vocakiosΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 19:56
    Κε Χατζηνικολάου, μέσα στην μαυρίλα μου, ακουσα την συνέντευξη στο ραδιο και εκτός απο τα συγχαριτήρια για τις καίριες, πλήρεις, ακριβείς ερωτήσεις σας, στεναχωρήθηκα και λυπήθηκα που τέτοιοι άνθρωποι εκπροσωπούν θεσμικά την κυβέρνηση των Ελλήνων.
    Εχουν καταντήσει την πολιτική σε τέτοιο επίπεδο που άνθρωπος της προκοπής δεν είναι δυνατόν να ασχολείται μαυτήν.
    Είναι ΟΛΟΙ διπρόσωποι και για τα μπάζα!! Καμία εξαίρεση.
    Αφού τους ανέχονται είναι τουλάχιστον συμφωνούντες.
    Όσο για την αντιπολίτευση? Άλλο ανέκδοτο. Προχθές αποχώρησε μη τυχόν τύχη και δεν ψηφισθεί το νομοσχέδιο! Τόσο μυαλό έχουν!
    Τί θα γίνει όμως? Δεν βλέπω φώς!
  • linkolnΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 18:57
    Για αλλη μια φορα δικαιωνεται το ΚΚΕ οταν ελεγε οτι η χρυση αυγη ειναι γεννημα θρεμμα του συστηματος και αξιοποιηται απο αυτο κατα το δοκουν.
  • stathakis panagiotisΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 18:01
    Συγχαρητηρια για την συνεντευξη σας κ. Χατζηνικολαυ.
    Ο κ. Μπαλτακος καλα θα κανει να επισκεφτει ενα γιατρο που θα του φρεσακρει την μνημη, εκτος αν ειναι στα προθυρα γεροντικης ανοιας.
  • Μπούτζουκας ΤηλέμαχοςΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 17:49
    Τρομάζω πάτερα με αυτά που άκουσα , αλήθεια τρομάζω και εσύ θα τρόμαζες πάτερα αν ζούσες και τα άκουγες ...Η Χώρα είναι οι ένστολοι και οι παπάδες, ο ΛΑΟΣ είναι υποχείριο του κάθε Μπαλτάκου που θα πρέπει να εργάζεται για να είναι Τσέλιγκα μου....Να τρώει, να πίνει, να διορίζει, να δικάζει η και να καταδικάζει τόση δημοκρατία είχαμε να την δούμε από την ΧΟΥΝΤΑ...

    Όμως πάτερα μη στεναχωριέσαι που έφυγες νωρίς, ΟΎΤΕ έχομε κομμουνιστές γιατί αν είχαμε πραγματικούς κομμουνιστές ΚΑΙ όχι γιαλαντζί θα τους είχαν εκτέλεση, έχασε πολλά χρονιά στον Αι Στράτη, την Κέρκυρα τι να σου κάνω , ας είναι καλά εκεί που είναι ο συγκρατούμενος Εβραίος γιατρός που σου γιάτρευε τα τραύματα από τα βασανιστήρια τον ένστολων της εποχής με οποίο κόστος και αυτός...

    Όμως πάτερα όπως είναι έμεινε η Ελλάδα , με τους ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΗΣ, με τους τάχα δημοκράτες της να καλύπτουν τούς ΦΑΣΙΣΤΕΣ για να μην μπορέσει πότε αυτός ο ΛΑΟΣ να μονιάσει και να προχωρήσει μπροστά ... ΑΑΑ ξέχασα οι μισοί πολίτες είναι με τους Ρώσους και οι άλλοι μισοί με τους Ευρωπαίους με την Ελλάδα κάνεις , άλλα όλοι είναι {πατριώτες} άσε δε που έχουμε κάτι νόμους που έρχονται τόμοι λάστιχο στον ΝΑΟ!!!!!!

    Τι κάνω εγώ; περιμένω να έλθω να σε βρω ... ξέρεις όμως πάτερα λέω να τους κάνω μια πλάκα να την θυμούνται σε όλη τους την ζωή έχω και εγώ κώδικα τιμής ... θα σε δω στο όνειρο μου να μου πεις την γνώμη σου ξέρεις πάτερα είναι είναι επικίνδυνο να έχεις ξέρεις ότι δίκιο, όταν η εξουσία έχει άδικο και η δικαιοσύνη τρομαγμένη....από Μπαλτάκους ...

    Υ.Γ..Πιστεύει κάνεις σε αδιάβλητες εκλογές;

    Το ριζικό μου ακόμα τι μου γράφει
    το μελετάνε οι δυο μηχανορράφοι.

    Θα μας το πουν γραφιάδες και παπάδες με τούμπανα, παράτες και γιορτάδες.

    Στολίστηκαν οι ξένοι τραπεζίτες,
    ξυρίστηκαν οι Έλληνες μεσίτες.

    Θα φύγω ένα πρωί μακριά απ’ τα ψέματα
    προτού με κλείσουν πάλι συρματοπλέγματα

    Θα αφήσω μες στο χθες τους καθοδηγητές
    σε πεθαμένο κόσμο φονιάδες και ληστές

    Θα φύγω μην κοιτώ κοπάδια όσους περνούν
    με ταξικές ανάγκες που θα τους τυραννούν
  • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 17:22
    ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ!!!

    ΤΟ ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ALTER EGO ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΥΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΣΑΜΑΡΙΚΗΣ ΝΕΟ-ΔΕΞΙΑΣ..!!!

    ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΕ ΠΑΙΔΑΡΙΩΔΗ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ, ΕΝΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΟΤΙ ΕΚΤΕΛΟΥΣΕ ΠΙΣΤΑ ΕΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΣΧΕΣΗΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ..!!!

    ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΕΙΣΤΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΝΗ ΣΟΒΑΡΗ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΑΥΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΕΡΙΦΡΑΣΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ!

    ΤΣΙΠΡΑΣ ΔΑΓΚΩΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ ΠΡΟΔΟΤΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ ΣΑΜΑΡΟΒΕΝΙΖΕΛΩΝ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΟΥΚΡΑΝΙΑΣ!!!

    ΕΚΛΟΓΕΣ ΧΤΕΣ!!!!
  • ΧΡΗΣΤΟΣΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 17:05
    Κε Χατζηνικολάου, δεν μπορώ παρά να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια για τη συνέντευξη. Ήταν άκρως κατατοπιστική λόγω των εκπληκτικά εύστοχων και θαρραλέων ερωτήσεων αλλά και ειλικρινών απαντήσεων του καλεσμένου.
    Τι μάθαμε όμως στην ουσία: ότι γίνεται μάλλον γενικά δεκτό ότι τη χώρα αυτή συγκρατούν δύο πυλώνες: η ορθοδοξία και οι ένστολοι, δηλαδή οι παπάδες, οι καραβανάδες και οι τσαντιρμάδες, ότι πιο οπισθοδρομικό υπάρχει όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά παντού στον κόσμο.
    Κατ' αντιδιαστολή μάθαμε επίσης ότι δεν είναι πυλώνες αυτής της χώρας οι άξιοι, οι νέοι, οι επιστήμονες, η έρευνα, η παιδεία, η παραγωγή, η εργασία, η βιομηχανία, η αξιοπρέπεια, η ελευθερία έκφρασης, η δημοκρατία, η φαντασία...
    Μέσα σ' αυτό το πλαίσιο καλούν τον Έλληνα να μη φύγει από τη χώρα, αλλά να επενδύσει τη ζωή του, τα όνειρά του και τα χρήματά του σε αυτή. Σε ποιούς άραγε απευθύνονται; Μάλλον σε μ... και ίσως και σε απολύτως αφελείς ρομαντικούς... Να δούμε σε λίγο καιρό ποιοι θα απομείνουν στις δύο αυτές κατηγορίες...

    ΥΓ. 1. Τι κάνει ένα χωριό το χειμώνα που δεν έχει αγροτικές εργασίες; Μα φυσικά λέει βλακείες, αμπελοφιλοσοφεί και μαλώνει στα καφενεία...
    Τι κάνουν οι βουλευτές σε μία χώρα που στερείται σοβαρής βάσης παραγωγής και έρευνας; Συγκεντρώνονται στη Βουλή και λένε βλακείες, βρίζονται και ασχημονούν σε βάρος της δημοκρατίας...

    ΥΓ. 2 Αυτά που δεν αποτελούν πυλώνες για την Ελλάδα είναι λίγο πολύ στηρίγματα για τις προηγμένες δυτικές κοινωνίες. Γι' αυτό επιμένω: μόνη λύση είναι η φυγή στο εξωτερικό. Με απολύτως κρύο αίμα. Όποιος συνδέεται με την Ελλάδα με συναισθηματικούς δεσμούς, είναι σα να συνδέεται συναισθηματικά με τον ΤΑΦΟ του.
  • ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 16:56
    Ο Μπαλτακος εκανε το λαθος να πει την αληθεια και αυτο που πληρωνει ειναι το πατριωτισμο του και το ηθος του-Δυστηχως ομως του την εστησαν γιατι ετσι και εγινε και βρηκε και το μπελα του
  • ΑγγελικηΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 16:40
    Η Χ.Α ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟΥ
    ΤΑ ΦΑΣΙΣΤΑΚΙΑ ΞΕΒΡΑΚΩΝΟΝΤΑΙ
    ΤΟ ΕΝΑ ΦΙΔΙ ΔΑΓΚΩΣΕ ΤΟ ΑΛΛΟ

    ΕΑΝ Η Χ.Α ΕΙΧΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΠΟΛΥΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΛΑΒΕΙ ΤΗΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΨΗΦΟΥΣ ΚΑΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΗ. ΕΠΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟΣ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΗΤΕΣ ΤΟ ΠΑΝΤΕΣΠΑΝΙ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΑΣ ΔΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΣΤΗΜΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΗ
  • CostasΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 15:57
    Χθες όλοι οι παρουσιαστές ειδήσεων που ρωτούσαν και ξαναρωτούσαν τους ρεπόρτερ αν το γνώριζε ο Πρωθυπουργός μου θύμισαν την σκηνή στον Ηλία του 16ου έχει με Χατζηχρήστο και Βέγγο.
    " Εχεις και παιδάκια? -- έχω και παιδάκια κύριε αστυνόμε
    πεινάς ?? πεινάω
    έχεις και θεία άρωστη??? έχω και θεία άρωστη

    Η ελληνοφρένεια αν τα ενώσει τα βίντεο θα καταλάβουν όλοι τι εννοώ
  • παν πανΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 15:21
    Μπράβο κ. Χατζηνικολάου, πάει να γλυστρίσει πολύ κουτοπόνηρα αλλά δεν του χαριστήκατε διόλου. Πρόκειται για μεγάλη δημοσιογραφική επιτυχία και συνεχίστε σε αυτό το μοτίβο...
    εν αναμονεί εξελίξεων!
  • Στέλιος ΤσακόςΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 14:39
    Αυτό που θα έπρεπε να μας απασχολεί, για να μη πω να μας τρομάζει, ειναι το γεγονός τι η "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ" δικαιοσύνη ειναι εντελώς εξαρτώμενη.
    Το βίντεο ειναι η πιο ξεδιάντροπη παραδοχή οτι η κυβέρνηση ελένχει την Δικαιοσύνη.

    Μην ασχολείστε με το ποιές ειναι οι σχέσεις του Μπαλτάκου με τον
    Κασιδιάρη και τι μπορεί να σημαίνει αυτο.
    Ας ασχοληθούμε με το προφανές....
    Μεσα στα μούτρα μας το λένε.
  • ΓΙΑΝΝΗΣ.ΘΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 14:17
    Δεν το σώζεις με τίποτα.Ξεβρακωθήκατε οτι και να πειτε δεν το μαζεύεις.Υπομονη και ειναι κοντά η εκλογες.
  • ΒασίληςΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 13:49
    Όπως χρησιμοποιήθηκε το οπτικοακουστικό υλικό με τον Τομπούλογλου (το σκάνδαλο στο Νοσοκομείο) ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ πρέπει να χρησιμοποιηθεί και στην περίπτωση της ΧΑ... ή έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά?? Όπως και να έχει ο κόσμος το έχει τούμπανο ότι κάτι δεν πάει καλά με τις διώξεις της ΧΑ.... Τώρα τα υπόλοιπα είναι για να κοροιδευόμαστε... Ο κόσμος έχει καταλάβει, μέχρι και ο πιο πιο αφελής....
  • steliosΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 12:21
    Εγω μιλουσα με την γιαδικιαρογλου............Ο πιο απίστευτο ανθρωπος διπλα στον πιο απίστευτο πρωθυπουργό που ειχε ποτε η Ελλαδα.Τωρα καταλαβαμε οτι ολα γινοταν κατα εντολη Σαμαρα ασχετα αν κάποιοι θελουν να κανουν οτι δεν ειδα δεν ακουσα
  • kostaspΠέμπτη 3 Απριλίου 2014, 12:21
    ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΝΗΜΗ!!!!Ο ΜΠΑΛΤΑΚΟΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΑΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ Χ.Α., ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙ(!)ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΔΕΝΔΙΑ ΚΑΙ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΙΓΜΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΛΥΚΟΥΔΗ ΤΗΣ ΔΗΜΑΡ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΤ!!!!
    ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΑΜΑΡΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΟΥ"
    ΚΑΛΑ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ?ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕ?ΒΡΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ"ΠΟΙΕΙ Η Δ Ε Ξ Ι Α ΤΟΥ"