LIVE – Super League 1 – Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-4

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” για τη 10η αγωνιστική της Super League 1. To ντέρμπι έχει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς μετά τον μηδενισμό του  στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, ο Ολυμπιακός έχει πέσει στη 2η θέση της βαθμολογίας. Από την πλευρά του ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την ήττα από την ΑΕΚ και είναι τέταρτος στο φετινό πρωτάθλημα.

• Ο δικέφαλος του Βορρά προηγείται στο τέλος του Α’ ημιχρόνου με 1-0 μέσα στο “Καραϊσκάκης” με γκολ του Ζίβκοβιτς  στο 39′.  Το γκολ του ΠΑΟΚ ξεκίνησε από την κερδισμένη μονομαχία του Σάστρε επί του Αλεξανδρόπουλου στη μεσαία γραμμή. Ο Τάισον έτρεξε με τη μπάλα, άνοιξε στον Μπάμπα, ο Ζίβκοβιτς είχε κάνει κίνηση εντός περιοχής και ο Πασχαλάκης απέκρουσε ασταθώς.
  • Στο τέλος του ημιχρόνου ο Ολυμπιακός πολιόρκησε την περιοχή του ΠΑΟΚ, όμως χωρίς αποτέλεσμα καθώς η άμυνα του Δικεφάλου απομάκρυνε τον κίνδυνο.
  • Στο 54′ Πορόζο ανέτρεψε τον Τόμας και μέσω VAR δόθηκε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα στο 56′ ο Τόμας κάνοντας το 0-2 για τον ΠΑΟΚ.
  • Στο 58′ ο Ελ Καμπί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ.
  • Φοβερή επίθεση από τον ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ βρήκε τον Τόμας, ο οποίος έστειλε τη μπάλα σε κενή εστία κάνοντας το 0-3 στο 66′
  • Ο ΠΑΟΚ έκανε το 0-4 στο 78′. Ο Κωνσταντέλιας πέρασε τον Πασχαλάκη και με τακουνάκι έστρωσε στον Οζντόεφ για το γκολ.
  • Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 86′ με τον Φορτούνη.  Ο Καρβάλιο πάσαρε στον Φορτούνη και εκείνος με ένα φαλτσαριστό πλασέ νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-4.
  • Στο 8 λεπτό των καθυστερήσεων ο Φορτούνης έβγαλε τη σέντρα και ο Μασούρας με κεφαλιά νίκησε τον Κοτάρσκι για το 2-4.
  • Το ματς ολοκληρώθηκε. Τελικό Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-4.