Premier League: Άξια της μοίρας της η Λέστερ, ηττήθηκε 5-3 από την «αδιάφορη» Φούλαμ

Όχι μόνο δεν ήταν χαλαρή η «αδιάφορη» Φούλαμ απέναντι στην Λέστερ, που «καιγόταν» για βαθμό ή, βαθμούς στο Λονδίνο, αλλά τη διέλυσε με 5-3 και, πλέον, οι «Αλεπούδες» ελπίζουν σε «στραβοπάτημα» της Νότιγχαμ αργότερα το βράδυ (υποδέχεται τη Σαουθάμπτον), προκειμένου να μη βρεθούν στη ζώνη του υποβιβασμού, έστω και ισόβαθμες με τη Λιντς.

Η «σεμνή τελετή» στο «Κρέιβεν Κότατζ» είχε τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0, ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου ανέβασαν κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Το μόνο που κατάφερε η Λέστερ, που δε λέει να συνέλθει ούτε μετά την αποχώρηση του Μπρένταν Ρότζερς, ήταν να μειώσει αρχικά σε 4-1 με τον Μπαρνς, έχασσε πέναλτι στη συνέχεια με τον Βάρντι και στο τελευταίο 10λεπτο κι ενώ το σκορ ήταν ήδη στο 5-1, να πετύχει άλλα δύο τέρματα με τους Μάντισον (πέναλτι) και Μπαρνς.