Παναθηναϊκός – Πλατανιάς 1-0

Αγχωτική νίκη πέτυχε ο Παναθηναϊκός, με σκορ 1-0, απέναντι στον Πλατανιά με σκόρερ τον Ατζαγκούν στο 45ο λεπτό.

Παρά τη νίκη με 1-0 επί του Πλατανιά, ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε για ένα ακόμη παιχνίδι. Οι «πράσινοι» ήταν κάκιστοι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και σώθηκαν χάρη σε ένα καταπληκτικό σουτ του Ατζαγκούν στο φινάλε του α’ ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου, ο οποίος αποδοκιμάστηκε, έδειξαν αγχωμένοι και πιεσμένοι, δίχως να μπορούν να διαχειριστούν το βάρος της παρούσας δύσκολης κατάστασης που βρίσκεται το «τριφύλλι». Έντονες οι αποδοκιμασίες από τον κόσμο στο ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του αγώνα, αλλά και με το σφύριγμα της λήξης. Είχε δοκάρι ο Μπεργκ στο 47’.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός: Στιλ, Μαρινάκης, Νάνο (90’ Τριανταφυλλόπουλος), Ταυλαρίδης, Τελάντερ, Κουτρουμπής, Ζέκα, Πράνιτς, Ατζαγκούν (57’ Αμπέντ), Καρέλης (64’ Καλτσάς), Μπεργκ.

Πλατανιάς: Ολιμπά, Βάντερσον, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Στανισλάβλιεβιτς (76’ Γιακουμάκης), Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Ντίνας, Αποστολόπουλος (56’ Τσουράκης), Ράμος (82’ Γουνδουλάκης).

ΠΗΓΗ: pamesports.gr