Μαρσέιγ – Παναθηναϊκός 2-0: Δεύτερο γκολ από τον Ομπαμεγιάνγκ λίγο πριν το ημίχρονο – ΒΙΝΤΕΟ

Ο Ομπαμεγιάνγκ πέτυχε και δεύτερο γκολ για τους Μασσαλούς στο δεύτερο παιχνίδι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό για τα προκριματικά του Champions League λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Μαρσέιγ – Παναθηναϊκός 1-0: Ο Ομπαμεγιάνγκ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό – ΒΙΝΤΕΟ

Ειδικότερα, ο Ομπαμεγιάνγκ έχοντας ανοίξει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό του ματς βρήκε ξανά δίχτυα λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στη Μαρσέιγ.

Έπειτα από ωραία επιθετική ανάπτυξη της Μαρσέιγ και σέντρα από τα δεξιά, ο 34χρονος στράικερ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και «χτύπησε» για δεύτερη φορά κάνοντας το 2-0 στο 45′.

Νωρίτερα μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα, οι παίκτες της Μαρσέιγ έφυγαν στην αντεπίθεση έπειτα από κόρνερ των «Πρασίνων», ο Σαρ με εξαιρετική κάθετη μπαλιά βρήκε τον Γκαμπονέζο, ο οποίος πέρασε τον Μπρινιόλι, πλάσαρε σε κενή εστία και το 1-0.