Βέρντερ από τα παλιά έπιασε κορυφή στην Bundesliga

Στην κορυφή της Bundesliga μαζί με την Ντόρτμουντ (παίζει σήμερα Σάββατο με την Άουγκσμπουργκ) ανέβηκε έστω και προσωρινά η Βέρντερ.

Η ομάδα του Κόχφελντ έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής στην Στουτγκάρδη και η Βόλφσμπουργκ πλήρωσε τα… σπασμένα στη Βρέμη όπου ηττήθηκε 2-0.

Εξαιρετικό ήταν το πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους που στο 35ο λεπτό είδαν τον Κλάασεν με δυνατό σουτ να ανοίγει το σκορ.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Βέρντερ δεν είχε το ίδιο καλή εικόνα, ωστόσο, η Βόλφσμπουργκ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το καλό της διάστημα και στην συνέχεια ξέμεινε από δυνάμεις. Οι γηπεδούχοι έκαναν τη ζημιά στην κόντρα και στο 86’ ο Έγκεσταϊν καθάρισε το τρίποντο για την ομάδα του που έφτασε τους 14 βαθμούς ύστερα από 7 αγωνιστικές. Πηγή: filathlos.gr