Θετικό το τεστ με τη Βέστερλο για τον Ολυμπιακό

Πολύ θετικό ήταν το τεστ για τον Ολυμπιακό κόντρα στην Βέστερλο, δύο εβδομάδες πριν από το πρώτο ματς για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, με τους ερυθρόλευκους να παίρνουν πολύ πιο εύκολα τη νίκη απ’ όσο δείχνει το τελικό 3-2 που διαμορφώθηκε στο φινάλε όταν η ομάδα του Βίκτορ χαλάρωσε.

Με τον Άλαν Πουλίδο σε εξαιρετική κατάσταση να βάζει το τέταρτο γκολ του στην προετοιμασία, τους μικρούς Μανθάτη και Ανδρούτσο να αποδεικνύουν ξανά ότι αξίζουν την εμπιστοσύνη της ομάδας και έχουν πολύ μέλλον, τους Φιγκέιρας και Ντε Λα Μπέγια να δείχνουν ότι πρόκειται για αξιόπιστες μεταγραφές και τον Μπράουν Ιντέγε να σκοράρει και στο δεύτερο φετινό παιχνίδι του, ο Ολυμπιακός έδειξε ξανά ότι είναι στο σωστό δρόμο ενόψει των ευρωπαϊκών υποχρεώσεών του. Εφόσον φυσικά αποφύγει τη χαλάρωση που είχε στα τελευταία λεπτά και δέχτηκε τα γκολ από τη βελγική ομάδα με την οποία αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο ο Μιχάλης Μανιάς.