Ρολάν Γκαρός: Τρομακτικός τραυματισμός για τον Ζβέρεφ – Ούρλιαζε από τον πόνο – Δείτε το ΒΙΝΤΕΟ

Άδοξα έληξε ο πρώτος ημιτελικός του Ρολάν Γκαρός ανάμεσα στον Αλεξάντερ Ζβέρεφ και τον Ράφα Ναδάλ

Στο 2o σετ και με το σκορ στο 6-5 υπέρ του Ζβέρεφ, ο Γερμανός τενίστας τραυματίστηκε σοβαρά και αποχώρησε. Ο Ζβέρεφ γύρισε άσχημα τον δεξί του αστράγαλο και σωριάστηκε στο κορτ.

Ο τραυματισμός φάνηκε από την αρχή ότι ήταν πολύ σοβαρός, καθώς ο Γερμανός ούρλιαζε από τον πόνο. O Αλεξάντερ Ζβέρεφ πήρε αμέσως medical time out, με την ιατρική ομάδα να τον βοηθάει να αποχωρήσει με τη βοήθεια ειδικού αμαξιδίου.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ επέστρεψε με πατερίτσες στο κορτ και ανακοίνωσε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει, με τον Ράφα Ναδάλ να προκρίνεται στον τελικό του γαλλικού Grand Slam.

Ζβέρεφ Ρολάν Γκαρός

Ο Γερμανός τενίστας αγκάλιασε τον αντίπαλό του και χαιρέτησε τόσο τον διαιτητή όσο και το κοινό, το οποίο τον αποθέωσε.