Παναθηναϊκός: Φιλική νίκη με 3-1 επί της Χάποελ Μπερ Σεβά – ΒΙΝΤΕΟ

Με «πειραματικές» συνθέσεις και στα δύο ημίχρονα, αλλά σοβαρή κι αποτελεσματική εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με νίκη τα φιλικά του επί κυπριακού εδάφους, επικρατώντας με 3-1 της ισραηλινής Χάποελ Μπερ Σεβά στο γήπεδο της Πέγειας.

Ο Σαβιέρ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ο Σιδεράς στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου και ο Πούγγουρας στο τελευταίο δεκάλεπτο σημείωσαν τα γκολ των «πράσινων», ανατρέποντας το προβάδισμα που πήραν οι Ισραηλινοί απ’ το 27’ με τον Σελμανί.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν (46’ Μπρινιόλι), Κώτσιρας (46’ Βαγιαννίδης), Σάρλια (58’ Σιδεράς), Μάγκνουσον (46’ Πούγγουρας), Χουάνκαρ (46’ Σάντσες), Ρουμπέν (46’ Τσέριν), Τσόκαϊ, Μπερνάρ (46’ Κρυπαράκος), Σαβιέρ (58’ Συμεωνίδης), Κυριόπουλος (84’ λ. τρ. Σαβιέρ), Καμπετσής (58’ Σπόραρ).

ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ (Ελιανίβ Μπάρντα): Γκλάζερ, Νταντιά, Αμπού (46’ Μοτασέμ), Μπλόριαν, Αβίβ (46’ Τίμπι), Γκορντάνα (46’ Σουλεϊμάνοφ), Ελίας (62’ Γιεχεζκέλ), Ανσά (46’ Μίχα), Παούν (62’ Λόπες), Γιοζέφι (46’ Μάρτινς), Σελμανί (46’ Χεμέντ).