Μάντσεστερ Σίτι – Σεβίλλη 1-1: Ισοφάρισαν οι «πολίτες» με κεφαλιά του Πάλμερ – ΒΙΝΤΕΟ

Με γκολ του Πάλμερ ισοφάρισε η Μάντσεστερ Σίτι στην αναμέτρηση κόντρα στην Σεβίλλη για το UEFA Super Cup που διεξάγεται στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Μάντσεστερ Σίτι – Σεβίλλη 0-1: Ο «ιπτάμενος» Εν Νεσίρι άνοιξε το σκορ – ΒΙΝΤΕΟ

Μπορεί η Σεβίλλη να είχε το πάνω χέρι τα τελευταία λεπτά στο παιχνίδι, καθώς με συνεχείς αντεπιθέσεις έψαχνε το γκολ. Ωστόσο, στο 63 λεπτό οι «πολίτες» ήταν αυτή που βρήκαν τα δίχτυα με τον 21χρονο Κόουλ Πάλμερ να σκοράρει με άπιαστη κεφαλιά.

Νωρίτερα οι Ανδαλουσιανοί άνοιξαν το σκορ απέναντι στη Σίτι. Στο 25ο λεπτό, οι παίκτες της Σεβίλλης αναπτύχθηκαν πολύ ωραία με την μπάλα να φτάνει στον Ακούνια, ο οποίος έκανε την σέντρα, ο Εν Νεσίρι πήδηξε «στον… Θεό» και με κεφαλιά-κεραυνό νίκησε τον Έντερσον για το 1-0.

Μάντσεστερ Σίτι – Σεβίλλη: Στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Κυριάκος Μητσοτάκης μαζί με τον πρόεδρο της UEFA