Κρίσταλ Πάλας – Λίβερπουλ 1-2: Λύτρωση στις καθυστερήσεις

Μια ακόμη ανατροπή, την έβδομη φετινή (!), έκανε σήμερα η Λίβερπουλ και νίκησε με 2-1 στο «Σέλχαρστ Παρκ» του Λονδίνου την Κρίσταλ Πάλας, στο πρώτο ματς της 16ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ήταν… αόρατη στο γήπεδο στα πρώτα 60 λεπτά και μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ με το πέναλτι του Ματετά στο 57ο λεπτό.

Στο 74′, όμως, η Κρίσταλ Πάλας μεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αγιού και στο επόμενο λεπτό ο Μοχάμεντ Σαλάχ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε, πετυχαίνοντας το 150ό γκολ στην Premier League και 200ό συνολικά στη σπουδαία καριέρα του με τη φανέλα των «κόκκινων».

Στη συνέχεια η Λίβερπουλ πίεσε για το γκολ της νίκης και το πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ελιοτ, ανεβαίνοντας (προσωρινά) στην κορυφή της βαθμολογίας.