Eurocup: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Σε αναμετρήσεις για την 3η αγωνιστική του EuroCup, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

EUROCUP

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

 

Όλντενμπουργκ (Γερμανία)-Μπιλμπάο (Ισπανία)               60-94

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)  77-82

Τρέντο (Ιταλία)-Ναντέρ (Γαλλία)                           70-55

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                     Ν.-Η.  Β.

Μπιλμπάο              2-1   5

Ναντέρ                2-1   5

Τέλεκομ Βόννης        2-1   5

Τρέντο                2-1   5

Ολίμπια Λιουμπλιάνα   1-2   4

Όλντενμπουργκ         0-3   3

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

 

Γκραν Κανάρια (Ισπανία)-Μπρίντιζι (Ιταλία)         103-76

Λούντβιχσμπουργκ (Γερμανία)-Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)  65-76

Λε Μαν (Γαλλία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)          84-88 -παρ. (72-72κ.α.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                     Ν.-Η.  Β.

Γκραν Κανάρια        3-0    6

Άλμπα Βερολίνου      2-1    5

Ρέτζιο Εμίλια        2-1    5

Λούντβιχσμπουργκ     1-2    4

Λε Μαν               1-2    4

Μπρίντιζι            0-3    3

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

Ουλμ (Γερμανία)-Βαλένθια (Ισπανία)    79-82

Νανσί (Γαλλία)-Σαραγόσα (Ισπανία)     76-78

Βενέτσια (Ιταλία)-Σαρλερουά (Βέλγιο)  73-69

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                     Ν.-Η.  Β.

Βαλένθια             3-0    6

Ουλμ                 2-1    5

Σαραγόσα             2-1    5

Βενέτσια             2-1    5

Σαρλερουά            0-3    3

Νανσί                0-3    3

 

 

4oς ΟΜΙΛΟΣ

==========

    

Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Άρης                               73-74 παρ. (64-64κ.α.)

Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)    75-71

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Μπάνβιτ (Τουρκία)     64-78

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                        Ν.-Η.  Β.

ΑΡΗΣ                    2-1    5

Ούνιξ Καζάν             2-1    5

Τραμπζονσπόρ            2-1    5

Μπούντουτσνοστ          1-2    4

Μπάνβιτ                 1-2    4

Στεάουα Βουκουρεστίου   1-2    4

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

ΠΑΟΚ-Μπεσίκτας (Τουρκία)                                  80-100

Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)-Αβτοντόρ Σαρατόφ (Ρωσία)      81-97

Ζολνόκι Ολάι (Ουγγαρία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)   75-84

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                        Ν.-Η.  Β.

Ζενίτ Αγίας Πετρ.       3-0    6

Μπεσίκτας               2-1    5

Αβτοντόρ Σαράτοφ        2-1    5

Λιέτουβος Ρίτας         1-2    4

ΠΑΟΚ                    1-2    4

Ζολνόκι Ολάι            0-3    3

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

ΑΕΚ-Νίζνι Νόβγκογκραντ (Ρωσία)                                87-70

Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)-Κράσνι Βόλγκογκραντ (Ρωσία)   99-90

Γαλατασαράι (Τουρκία)-Χαποέλ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)              87-79

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                        Ν.-Η.  Β.

Γαλατασαράι             3-0    6

Νίζνι Νόβγκογκραντ      2-1    5

Κράσνι Βόλγκογραντ      1-2    4

Χαποέλ Ιερουσαλήμ       1-2    4

ΑΕΚ                     1-2    4

Νεπτούνας Κλαϊπέντα     1-2    4

 

Μοιράσου το:
σχολίασε κι εσύ

Ενημερωθείτε πρώτοι με τον τρόπο που θέλετε.