Επική ανατροπή και πρόκριση στο 90’

Μεγάλη ανατροπή και νίκη για την Γαλατασαράι η οποία έφτασε στο 3-1 με μαγικό τακουνάκι του Ντρογκμπά. Στις καθυστερήσεις μείωσαν οι Μαδριλένοι που πήραν την πρόκριση με το τελικό 3-2

Μαγικό παιχνίδι στην Κωνσταντινούπουλη με την Γαλατά να ανατρέπει την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο και να φτάνει σε αποθέωση στο 3-1 με πρωταγωνιστές τις δύο ακριβοπληρωμένες μεταγραφές, τον Σνάιντερ και τον Ντρογκμπά.

Η Ρεάλ μείωσε σε 3-2 στο τέλος με το δεύτερο τέρμα του Ρονάλντο στο ματς, όμως η ανατροπή και η εμφάνιση των Τούρκων θα μείνει στην ιστορία.

Στο άλλο μεγάλο παιχνίδι της βραδιάς, η Ντόρτμουντ πέτυχε το «θαύμα», κατάφερε και πέτυχε δυο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, “γράφοντας” το 3-2 κόντρα στη Μάλαγα σε ένα φοβερό ματς, και πέρασε στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.