Έλαμψε το «αστέρι» του Νεϊμάρ

Η Βραζιλία ξεκινάει με το… δεξί τις υποχρεώσεις της στο Μουντιάλ, επικρατώντας 3-1 απέναντι στην Κροατία.

Οι Βραζιλιάνοι νικούν 3-1 τους Κροάτες και παίρνουν σαφές προβάδισμα για την πρωτιά του ομίλου.

Το «αστέρι» της Βραζιλίας, Νεϊμάρ, έλαμψε στην πρεμιέρα του 20ου Παγκοσμίου Κυπέλλου στην «Αρένα ντε Σάο Πάουλο».

Ο ηγέτης της «οικοδέσποινας» με δύο γκολ στο εναρκτήριο ματς της διοργάνωσης κόντρα στην Κροατία οδήγησε τη «σελεσάο» σε μεγάλη νίκη με 3-1, στο πλαίσιο του 1ου ομίλου.

Με το αυτογκόλ του Μαρσέλο στο 11΄ η Κροατία άνοιξε το σκορ, αλλά στο 29΄ ο Νεϊμάρ έφερε το ματς στα ίσια και στο 71΄ με πέναλτι πέτυχε την ανατροπή. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Όσκαρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.