Χιρόνα – Ρεάλ Μαδρίτης 0-3: Άνετη νίκη για την «βασίλισσα» – ΒΙΝΤΕΟ

Σε…ανώμαλη προσγείωση υποχρέωσε η Ρεάλ Μαδρίτης την Χιρόνα, ενώπιον του κοινού της μέχρι χθες  πρωτοπόρου στο πρωτάθλημα, με τους «μερένχες» να βάζουν τέλος στο σερί των έξι νικών των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι πέρασε νικηφόρα με 3-0 από το «Μοντιλίβι», για την 8η αγωνιστική της LaLiga, και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, «εκθρονίζοντας» την Χιρόνα, η οποία υποχώρησε στην τρίτη θέση.

Αναλυτικά, ο Χοσελού στο 17΄ άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ, με τον Τσουαμενί να βάζει τις βάσεις του «διπλού» τέσσερα λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι Μαδριλένοι κυριάρχησαν και στην επανάληψη, «σφραγίζοντας» τη νίκη στο 71΄ με τον Μπέλιγχαμ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Νάτσο με απευθείας κόκκινη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.