Ο πανηγυρισμός που… τίναξε στον αέρα ποδοσφαιρικό αγώνα – ΒΙΝΤΕΟ

Ένας πανηγυρισμός …εκτός ορίων, ήταν αρκετός να …τινάξει ποδοσφαιρικό παιχνίδι στον αέρα. Και μάλιστα στη Σουηδία, που δεν… φημίζεται για τα επεισόδια στα γήπεδά της.Στο παιχνίδι μεταξύ ΑΪΚ-Μάλμε, ο πανηγυρισμός πρόκληση παίκτη της, έγινε αφορμή να γίνει …κακός χαμός. Στη φάση του 96ου λεπτού, η Μάλμε είχε το προβάδισμα με 1-0 αλλά ο Σεμπάστιαν Λάρσον σκόραρε για λογαριασμό των γηπεδούχων με αριστοτεχνικό χτύπημα φάουλ, κάνοντας το 1-1. Τότε ήταν που ο 33χρονος Σουηδός διεθνής μεσοεπιθετικός… ξέφυγε και έτρεξε να πανηγυρίσει το γκολ του μπροστά στον πάγκο των αντιπάλων και ουρλιάζοντας απευθυνόμενος στους ανθρώπους της.Όπως ήταν λογικό αρκετοί προσπάθησαν να κινηθούν εναντίον του και υπήρξε ένταση, ο αγώνας διακόπηκε για τρία λεπτά, και ο διαιτητής τους ηρέμησε όλους και με δεύτερη κίτρινη κάρτα απέβαλε τον σκόρερ…Δείτε τι συνέβη στο βίντεο που ακολουθεί