Γιουρόπα Λιγκ – Νίκη με ανατροπή για τον ΑΠΟΕΛ, ηττήθηκε η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε την ήττα από την Φέγενορντ στην Ολλανδία με 1-0.

Αυτή είναι η πρώτη ήττα για τον Ζοσέ Μουρίνιο στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.Ο Πορτογάλος τεχνικός άφησε εκτός 11αδας τον Ζλάταν Ιμραϊμόβιτς ωστόσο τον πέρασε ως αλλαγή.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Φιλένα και αποτελεί το πρώτο του ευρωπαϊκό τέρμα, έτσι χάρισε μια τεράστια νίκη στην Φέγενορντ.

Ο ΑΠΟΕΛ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 όχι μόνο πίστεψε στην ανατροπή αλλά την πραγματοποίησε κιόλας.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μακσίμοβιτς άνοιξε το σκορ για την Αστάνα, ομως στο 75′ ο Βινίσιους ισοφάρισε και τρία λεπτά πριν τα 90 ο Ντε Καμάργκο λύτρωσε το ΑΠΟΕΛ που επικράτησε τελικά με 2-1.