ΒΙΝΤΕΟ- Προβλημάτισε η Γερμανία

Η Γερμανία μπορεί να ικανοποίησε με την αποτελεσματικότητα της στην επίθεση, ωστόσο προβλημάτισε με την αμυντική της λειτουργία, καθώς ήρθε ισόπαλη με την Παραγουάη με σκορ 3-3.

Τα «πάντσερ» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 9ο λεπτό με τον Νούνιεζ ενώ ο Πιτόνι τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι στην συνέχεια αντέδρασαν και μείωσαν σε 2-1 αρχικά με τον Γκουντογκάν στο 18 και έφεραν το ματς στα… ίσια με τον Μίλερ στο 31′.

Οι φιλοξενούμενοι όμως πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Σαμούντιο στο 45′, όμως ο Μπέντερ διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στο 75′.

Γερμανία: Νόιερ, Λαμ, Μερτεζάκερ (46’ Μπόατενγκ), Χούμελς, Σμέλτσερ (81’ Γιάνσεν), Κεντίρα, Γκουντογκάν (27’ Λ. Μπέντερ), Μίλερ (81’ Σούρλε), Εζίλ, Ρόις (62’ Ποντόλσκι), Κλόζε (54’ Γκόμεζ).

Παραγουάη: Βιγιάρ (46’ Φερνάντες), Κάντια, Αγκιλάρ, Ντα Σίλβα, Αγιάλα, Πιτόνι (62’ Ρομέρο), Ορτίς, Σαμούντιο (54’ Μελγκαρέχο), Φάμπρο (62’ Ρόχας), Νούνιες (46’ Ριβέρος), Σάντα Κρουζ (82’ Σανάμπρια).

Πηγή: pamesports.gr