Τελικό: ΠΑΟΚ-Άρης 4-1

Ποιο ντέρμπι; Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ συνέτριψε με 4-1 τον Άρη για την 5η αγωνιστική της Super League και έπιασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας τον Πανιώνιο.Η ομάδα του Γιώργου Δώνη ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο ημίωρο, όπου προηγήθηκε με 3-0 με σκόρερ τους Λόρενς (12), Κατσικά (24) και Φωτάκη (30). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 39 με τον Αγκάνθο, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αθανασιάδης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.Στην επανάληψη ο Άρης παρουσιάστηκε βελτιωμένος και είχε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ. Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες λόγω αποβολής των Κατσικά στο 91 και Λόρενς στο 97 και ο Άρης με δέκα λόγω αποβολής του Γιαννώτα στο 97, ο οποίος συνεπλάκη με τον Λόρενς. Ακόμη αποβλήθηκε ο Γιώργος Δώνης.