Στέφανος Τσιτσιπάς: Δίπλα του σε κάθε παιχνίδι η Πάουλα Μπαντόσα μαζί με την… μητέρα του – ΒΙΝΤΕΟ

Στο πλευρό του αγαπημένου της Στέφανου Τσιτσιπά βρέθηκε για ακόμη μία φορά η Πάουλα Μπαντόσα, δίπλα στη μητέρα του Τζούλια, στην Αμβέρσα, με τον κορυφαίο τενίστα να παίρνει «εκδίκηση» από τον Γιάνικ Χάνφμαν, και με 2-0 σετ επί του 31χρονου Γερμανού πήρε την πρόκριση για τους ημιτελικούς του European Open.

Το νο7 της παγκόσμιας κατάταξης έφτασε στη νίκη κατακτώντας με 6-3 και τα δύο σετ, μετά από 70 λεπτά αγώνα, και για 2η φορά στην καριέρα του (η πρώτη ήταν το 2017) θα βρεθεί στους «4» του τουρνουά της Αμβέρσας.

Με το χαμόγελο ζωγραφισμένο στο πρόσωπό της, η Πάουλα παρακολούθησε το τελευταίο παιχνίδι του Στέφανου με τον Χάνφμαν, όπου μαζί με την μητέρα του, δεν σταμάτησαν λεπτό να πανηγυρίζουν και να τον χειροκροτούν.