Serie A: Η Μίλαν έπιασε ξανά «ρετιρέ» – ΒΙΝΤΕΟ

Για λίγο επέτρεψε η Μίλαν στη συμπολίτισσά της Ίντερ να βρεθεί στο ρετιρέ της βαθμολογίας της Serie A, αφού με τα γκολ των Λεάο και Μεσάιας στο «Σαν Σίρο», επικράτησε με 2-0 της Τζένοα και επέστρεψε στην κορυφή.

Το γρήγορο γκολ των «ροσονέρι» από τον Πορτογάλο επιθετικό έδωσε φτερά στα πόδια των παικτών και με σωστή διαχείριση κράτησαν το 0 στην άμυνα πριν φτάσουν στην επίτευξη του δεύτερου τέρματος με τον Μεσάιας στο 87ο λεπτό, σημειώνοντας μια σπουδαία νίκη

Νωρίτερα, απέναντι στην “αδιάφορη” βαθμολογικά Σπέτσια η Ίντερ επικράτησε με 3-1 στο «Αλμπέρτο Πίκο». Οι αλλαγές του Σιμόνε Ιντσάγκι, Λαουτάρο Μαρτίνες και Αλέξις Σάντσες, χάρισαν το «τρίποντο» στην Ίντερ, καθώς ο μεν Αργεντινός έκανε το 2-0 δεκατρία λεπτά μετά την είσοδό του σατον αγωνιστικό χώρο, ο δε Χιλιανός «σφράγισε» το «τρίποντο» στο 94′ (είχε μπει στο ματς στο 60′).