Σάντος: Οι παίκτες τα έδωσαν όλα

Ικανοποιημένος από το πάθος και την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του έμεινε ο Φερνάντο Σάντος μιλώντας στην κάμερα της ΝΕΡΙΤ μετά από την ισοπαλία κόντρα στην Ιαπωνία.

«Στην αρχή του αγώνα ήμασταν καλύτεροι και αρκετά συγκεντρωμένοι. Μετά το 20ό λεπτό η Ιαπωνία κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση και να επιτεθεί από την δεξιά πλευρά και μετά ήρθε η αποβολή. Μιλήσαμε με τους παίκτες στο ημίχρονο και είπαμε ότι θα χρειαστεί να δώσουμε το κάτι παραπάνω και όλοι έδωσαν τα πάντα με πολύ τρέξιμο, διάθεση και αποφασιστικότητα. Μας έλειψε το ότι δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε την μπάλα περισσότερο στην κατοχή μας για να βγάλουμε για να τρέξουμε και να βγάλουμε αντεπιθέσεις. Ήμασταν επικίνδυνοι στα στημένα κάτι που είχαμε δουλέψει και θα μπορούσαμε να πετύχουμε ένα γκολ. Όμως, αυτό το 0-0 μας αφήνει ελπίδες για την πρόκριση».

Πηγή: pamesports.gr