Πρώτο στραβοπάτημα της χρονιάς για την Τσέλσι – ΒΙΝΤΕΟ

Η Τσέλσι έπαιξε μονότερμα την Σαουθάμπτον στο «Στάμφορντ Μπριτζ», όμως δεν κατάφερε να σκοράρει και «υπέπεσε» σε βαθμολογική γκέλα περιωπής (0-0).

Το πρώτο μέρος ήταν πολύ κακό, με τους γηπεδούχους να δείχνουν μεγαλύτερη διάθεση, αλλά το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο και τον Μοράτα να χάνει την καλύτερη ευκαιρία. Τα πράγματα ήταν καλύτερα στην επανάληψη και στο ξεκίνημα αμφότερες οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες, πριν οι γηπεδούχοι πιέσουν στη συνέχεια. Ο Μοράτα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά είδε το γκολ του να ακυρώνεται για οφσάιντ, με τον Γκαν να κάνει δύσκολες αποκρούσεις μέχρι το τέλος και να κρατάει το 0-0.

Τσέλσι (Μαουρίτσιο Σάρι): Κέπα, Μάρκος Αλόνσο, Νταβίντ Λουίζ, Ρούντιγκερ, Αθπιλικουέτα, Ζορζίνιο, Καντέ, Μπάρκλεϊ (68’ Φάμπρεγας), Γουίλιαν (37’ Λόφτους-Τσικ), Αζάρ, Μοράτα

Σαουθάμπτον (Ραλφ Χάζενχουτλ): Γκαν, Σέντρικ, Γιοσίντα, Βέστεργκαρντ, Μπεντνάρεκ, Βαλερί, Ρομέου, Γουόρντ-Πράουζ, Άρμστρονγκ, Ρέντμοντ, ΙνγκςΔείτε το βίντεο: