Serie A: Περίπατος για την Ίντερ – 3-0 τη Σπέτσια – ΒΙΝΤΕΟ

Με άνεση και μεγαλοπρέπεια η Ίντερ επικράτησε 3-0 της Σπέτσια στο Σαν Σίρο και έκανε το «2 στα 2» στη Serie A.

Από τη στιγμή που ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, τα πάντα έγιναν πιο εύκολα για τους «νερατζούρι» του Σιμόνε Ιντσάγκι. Το 2-0 έκανε στο 52′ ο Τσαλχάνογλου με σουτ εντός περιοχής έπειτα από φάση διαρκείας. Στο 82′ έγινε το 3-0 με τις αλλαγές του Ιντσάγκι, Ντζέκο και Κορέα να συνδυάζονται για το γκολ του δεύτερου. Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τους φιλοξενούμενους.

Την ίδια ώρα στη Ρέτζιο Εμίλια, η Σασουόλο έπαιρνε τους πρώτους της βαθμους με 1-0 επί της Λέτσε και το Γιώργο Κυριακόπουλο να παίζει -ουσιαστικά- σε όλο το ματς και να αντικαθίσταται στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.