Ολυμπιακός – Μπάγερν 0-3 (Τελικό)

Με ήττα ξεκίνησε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στον 6ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Για την Μπάγερν, δύο γκολ του Τόμας Μίλερ (52΄, 90+2΄ με πέναλτι) και ένα του Μάριο Γκέτσε (89΄) ήταν αρκετά για να φύγει με τους τρεις βαθμούς από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης», απέναντι στους πρωταθλητές Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός δέχθηκε δύο γκολ λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ενενηνταλέπτου στην αναμέτρηση με την Μπάγερν.

Στο 89′ ο Γκέτσε  σημείωσε το 2-0 με σουτ από διαγώνια θέση μετά από γύρισμα του Κομάν.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Κομάν κέρδισε πέναλτι από τον Μαζουακού και ο Μίλερ ευστόχησε από την άσπρη βούλα διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-0 για την Μπάγερν.

Στο 52′. με σέντρα σουτ του Μίλερ, η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” κόντρα στον Ολυμπιακό.