Oλυμπιακός: “Καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο στην Τρίπολη

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του για τη Super League ο Ολυμπιακός, που επικράτησε 2-0 του Αστέρα στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Τα τέρματα των «ερυθρόλευκων», που έφτασαν τους δέκα βαθμούς και ανέβηκαν μόνοι πρώτοι στο βαθμολογικό πίνακα, σημείωσαν οι Τικίνιο (7΄) και Αγκιμπού Καμαρά (23΄). Αντίθετα ο Αστέρας παρέμεινε στους δύο βαθμούς μετά από 4 αγώνες.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά το ματς και κατάφερε να προηγηθεί στο 7ο λεπτό όταν μετά από αλλαγή παιχνιδιού του Μαντί Καμαρά, ο Μασούρας με κεφαλιά πάσαρε στον Τικίνιο ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Παπαδόπουλο και να «γράψει» το 1-0.

Επτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Σίτο ο οποίος ήταν σε θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα στο 23΄ όταν μετά από σέντρα-σουτ του Αγκιμπού Καμαρά, ο Παπαδόπουλος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και κατέληξε στα δίχτυα του Αστέρα για το 2-0.