Ο Κονέ τιμώρησε πάλι… τη Νάπολι

Δεινός τιμωρός της Νάπολι τείνει να γίνει ο Παναγιώτης Κονέ, μετά και το δεύτερο εντυπωσιακό γκολ που πέτυχε στο «Σαν Πάολο», λίγες ημέρες μετά τον «κεραυνό» που έριξε πριν λίγες ημέρες στο ίδιο γήπεδο.

Ο Παναγιώτης Κονέ, με ένα ακόμα εντυπωσιακό γκολ εις βάρος της Νάπολι, έδωσε στην Μπολόνια την πρόκριση με 2-1 μέσα στο “Σαν Πάολο” στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το ξανάκανε ο Παναγιώτης Κονέ και μάλιστα με τον ίδιο αντίπαλο, στο ίδιο γήπεδο. Μετά το 3-2 της Μπολόνια στην έδρα της Νάπολι με την γκολάρα του διεθνή μέσου για το πρωτάθλημα, οι “τζαλομπλού” νίκησαν και στο κύπελλο με 2-1, με τον Κονέ να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 90’+1!

Η Νάπολι είχε προηγηθεί μόλις στο 12′ με τον Καβάνι, αλλά Πασκουάτο ισοφάρισε στο 38′ για τους φιλοξενούμενους.

Παρά την έντονη πίεση και τις συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες για τους “παρτενοπέι” στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κονέ βρέθηκε σε θέση βολής έξω από τη μεγάλη περιοχή και με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ντε Σάνκτις και την Μπολόνια στα προημιτελικά του Coppa Italia, όπου θα αντιμετωπίσει την Ίντερ.

ΠΗΓΗ:sport24