Με άρωμα… πατρίδας: Λοστοί και μπουκάλια κατά Έλληνα τερματοφύλακα στο βουλγαρικό πρωτάθλημα – ΒΙΝΤΕΟ

Η αναμέτρηση μεταξύ της Σλάβια Σόφιας και της Λοκομοτίβ για το βουλγαρικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου αμαυρώθηκε από τα θλιβερά επεισόδια.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οπαδοί της γηπεδούχου, που έχασε με σκορ 2-1, άρχισαν να πετούν αντικείμενα προς την εστία της Σλάβια, την οποία υπερασπίστηκε ο 18χρονος Έλληνας τερματοφύλακας Αντώνης Στεργιάκης.

Ο Στεργιάκης δέχθηκε μπουκάλια και έναν σιδερένιο λοστό, ευτυχώς χωρίς να τραυματιστεί. Το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά και χρειάστηκε η επέμβαση του προέδρου της γηπεδούχου Λοκομοτίβ, Χρίστο Κρουσχάρσκι, για να ηρεμήσουν οι οπαδοί της .

Δείτε το βίντεο με τη ρίψη αντικειμένων στο “Stadion Lokomotiv” (μεταξύ 03:55-04΅45):