Live: ΤΣΕΛΣΙ – ΜΠΑΡΤΣΑ 1-0 (ΗΜΙΧ)

Με 1-0 προηγείται η Τσέλσι της Μπαρτσελόνα στο ημίχρονο του δεύτερου ημιτελικού του τσάμπιονς λιγκ. Το γκολ των Λονδρέζων σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Ντρογκμπά.Οι πρωταθλητές Ευρώπης είχαν την κατοχή της μπάλας και τις περισσότερες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Κορυφαία ήταν το δοκάρι του Σάντσες στο 9. Στο 17 μετά από απόκρουση του Τσεχ σε σουτ του Ινιέστα, ο Φάμπρεγκας δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε με συνέπεια να αστοχήσει. Στο 26 ο τερματοφύλακας της Τσέλσι αντέδρασε σωστά στο σουτ του Φάμπρεγκας, ενώ έκανε το ίδιο δύο λεπτά αργότερα στην κεφαλιά του Μέσι. Στο 42 ο Φάμπρεγκας πλάσαρε μετά από ασίστ του Μέσι, αλλά ο Κόουλ έδιωξε σωτήρια πάνω από τη γραμμή.  Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 10 με τη μπάλα να περνάει άουτ σε προβολή του Κέιχιλ.