LIVE: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η ΑΕΚ βρέθηκε να προηγείται με δύο γκολ στο ημίχρονο, αλλά ο Παναθηναϊκός με μία επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος κατάφερε να φέρει τα πάνω – κάτω και να φτάσει στη νίκη με 3-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Η ΑΕΚ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 18΄ με υπέροχο τέρμα του Μπακάκη και διπλασίασε τα τέρματά της στο 36’ με το γκολ να χρεώνεται, τελικά, ως αυτογκόλ του Κουρμπέλη. Το 0-2 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με το δεύτερο μέρος να ξεκινάει με μεγάλες χαμένες ευκαιρίες για την «Ένωση».Στο 67’ ο Παναθηναϊκός μείωσε με προσωπική ενέργεια και ωραίο τελείωμα του Μακέντα και στο 70’ ο Περέα ισοφάρισε σε 2-2. Η ψυχολογία ήταν, πλέον, με το μέρος του «τριφυλλιού», που στο 88’ έκανε την ολική ανατροπή με σκόρερ τον Κολοβέτσιο στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, καθώς είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα.