Live: ΙΤΑΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ 1-1 (ΤΕΛ)

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Ιταλία και Κροατία για την 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου και διατήρησαν ακέραιες τις ελπίδες τους για την πρόκριση. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους Ατζούρι να είναι καλύτεροι στο πρώτο και τους παίκτες του Σλάβεν Μπίλιτς στο δεύτερο.Η Ιταλία μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και είχε δύο-τρεις καλές στιγμές με τους Μπαλοτέλι και Μαρκίζιο. Οι Κροάτες ζήτησαν δικαιολογημένα πέναλτι στη φάση του 20, όπου ο Κιελίνι τράβηξε τον Μάντζουκιτς μέσα στην περιοχή, αλλά ο Γουέμπ έδειξε να συνεχιστεί το ματς.Στην επανάληψη η ομάδα του Μπίλιτς ανέβασε στροφές, πίεσε για την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 72 με τον Μάντζουκιτς, που πέτυχε το τρίτο του γκολ στη διοργάνωση.