Live Ιρλανδία – Ελλάδα 0-2: Ο Μασούρας «χτύπησε» στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου – ΒΙΝΤΕΟ

Ημίχρονο στο στάδιο «Αβίβα» με την Εθνική Ελλάδας να προηγείται 2-0 της Ιρλανδίας, στην αναμέτρηση για τα προκριματικά του Euro 2024. Σκόρερ για την «Γαλανόλευκη» οι Γιακουμάκης και Μασούρας.

Η Εθνική άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό. Ο Κώστας Τσιμίκας κέρδισε την κόντρα και πέρασε τον Ογκμπένε, έβγαλε μία φανταστική σέντρα και ο Γιώργος Γιακουμάκης με κεφαλιά «κεραυνό» έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-1.

Το 2-0 έκανε ο Μασούρας στην τελευταία φάση του α’ ημιχρόνου. Στο 45’+3, ο Μάνταλος βρήκε εντυπωσιακά τον Γιακουμάκη, εκείνος έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Πέλκας βρήκε τον Μασούρα, ο οποίος νίκησε τον Μπαζούνου με γυριστό σουτ για το 0-2.