Λευκή ισοπαλία για τον Άρη

Χωρίς γκολ έληξε το φιλικό του Άρη με την Καϊσέρισπορ, το οποίο διεξήχθη στο Πράτο Αλό Στέλβιο της Ιταλίας.Η τουρκική ομάδα είχε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως ο Διούδης, ο οποίος βρισκόταν σε εξαιρετική μέρα, διατήρησε ανέπαφη την εστία του.Στο 21΄ ο Παπαστεριανός συνεργάστηκε άψογα με τον Σουνά και τον Τριανταφυλλάκο όμως οι αμυντικοί της Καϊσέρισπορ τους απέτρεψαν από το να ανοίξουν το σκορ. Σε πολύ καλή μέρα για τους «κιτρινόμαυρους» ήταν και ο Γιαννιώτας ο οποίος απασχόλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη άμυνα.Στο 68΄ο Κλέιτον σούταρε με δύναμη όμως ο Διούδης σταμάτησε την πορεία της μπάλας κρατώντας το 0-0. Ο νεαρός διεθνής γκολκίπερ ήταν το πρόσωπο του β΄ημιχρόνου. Στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κλέιτον πάσαρε στον Μπαϊράλ ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ με τον Διούδη όμως ο τελευταίος κράτησε το «Χ» και σε αυτή τη φάση.Από εκεί και πέρα ο Άρης κέρδισε κάποια φάουλ κοντά στη μεγάλη περιοχή της Καϊσέρισπορ όμως δεν κατάφερε να τα αξιοποιήσει.Η ενδεκάδα του Άρη: Διούδης, Ηρακλής (57′ Μαργαρίτης), Γιαννίτσης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Παπαστεριανός, Ασλανίδης, Τριανταφυλλάκος (64′ Αγγελούδης), Γιαννιώτας (86′ Ιγνατίδης), Καραγιάννης (46′ Καζναφέρης), Σουνάς (46′ Κανούλας). Πηγή:pamesports.gr