Ισοπαλία στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν η Ρεάλ και η Ατλέτικο στο πρώτο ματς για το “σούπερ καπ” της Ισπανίας.

Ο Χάμες άνοιξε το σκορ για την Ρεάλ (το πρώτο γκολ του σε επίσημο ματς), αλλά ο Γκαρθία δύο λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης κατάφερε να ισοφαρίσει για την πρωταθλήτρια Ισπανίας.

Έπρεπε να δοθεί πέναλτι σε πεντακάθαρο χέρι που έκανε ο Σουάρεθ στις καθυστερήσεις. Ο επαναληπτικός θα γίνει την Παρασκευή και η Ατλέτικο έχει το πάνω χέρι (μετράει το εκτός έδρας γκολ).

Στη Ρεάλ περιμένουν να δουν την κατάσταση του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος αποχώρησε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με πρόβλημα στο αριστερό γόνατο.

Ρεάλ (Αντσελότι): Κασίγιας, Πέπε, Ράμος, Καρβαχάλ, Μαρσέλο, Αλόνσο, Κρόος, Μόντριτς (78’ Μόντριτς), Μπέιλ, Ρονάλντο (46’ Χάμες), Μπενζεμά.

Ατλέτικο (Σιμεόνε): Μογιά, Μιράντα, Γκοντίν, Σικέιρα (63’ Ανσάλντι), Χουανφράν, Γκάμπι, Σουάρεθ, Κόκε, Σαούλ (57’ Γκριεσμάν), Ραούλ Γκαρθία, Μάντζουκιτς (78’ Χιμένεθ).