Η Ίντερ έδειξε τα «δόντια» της στην Μπάρτσα αλλά ο Σουάρεζ είπε την τελευταία λέξη – BINTEO

ΗΜπαρτσελόνα, ανέτρεψε το σκορ, επικρατώντας με 2-1 της Ίντερ χάρη σε δύο γκολ του Λουίς Σουάρεζ.

Μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης, η Ίντερ κατάφερε να σκοράρει με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ να νικά τον Τερ Στέγκεν με ένα όμορφο, διαγώνιο σουτ.

Οι Μιλανέζοι συνέχισαν να κρατάνε τα ηνία του αγώνα και στο 27′ πέτυχαν και δεύτερο γκολ που ακυρώθηκε με τον Καντρέβα να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

Στο 58ο λεπτό του αγώνα, ο Σουάρεζ με υπέροχο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-1.

Στο 83′ πρόσθεσε ακόμα μία φορά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, εκμεταλλεύθηκε τη μπαλιά του Λιονέλ Μέσι και με ωραίο σουτ στην κίνηση έγραψε το 2-1 για τους «μπλαουγκράνα».