Για μεγάλα πράγματα φέτος το Αμβούργο του Κυριάκου Παπαδόπουλου

Ιδανική εκκίνηση για τον Κυριάκο Παπαδόπουλο και την παρέα του στη φετινή Μπουντεσλίγκα, καθώς μετά την επικράτηση κόντρα στην Άουγκσμπουργκ στην πρεμιέρα, το Αμβούργο «άλωσε» και το «Rhein Energy Stadion» με 2-0.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος ήταν ξανά βασικός και οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 28ο λεπτό με γκολ του Χαν. Στο 34ο λεπτό ο Γουντ μετά από πάσα του Βαλντσμιντ έκανε το 2-0. Παρά την αποβολή του Μαβράι στο 60ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη οι φιλοξενούμενοι κράτησαν τη νίκη για το 2 στα 2, αφού παρά τη μείωση του Σόρενσεν στο 97’, ο Χόλτμπι διαμόρφωσε στο 100’ το 1-3.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, ο μυϊκός τραυματισμός του γνωστού ρέφερι, Φέλιξ Μπριχ, που αντικαταστάθηκε από τον Σόρεν Στορκς και γι΄αυτό διεκόπη για περίπου δέκα λεπτά. Πηγή: filathlos.gr